Torebka to obowiązkowy element każdej damskiej stylizacji. Jest nie tylko modnym i stylowym, ale również niezwykle praktycznym dodatkiem. Dobrej jakości torebka – szczególnie skórzana – może posłużyć nawet przez kilka lat. Z biegiem czasu jednak na torebce zarówno ze skóry naturalnej, jak i ekologicznej mogą pojawić się nieestetyczne zagniecenia. Pognieciona torebka nie wygląda efektownie i skutecznie odbiera urok ulubionemu dodatkowi. Zastanawiasz się, jak wyprostować pogniecioną torebkę? Jak zapobiegać zagnieceniom? Zdradzimy Ci, jak wyprostować torebkę i jak ją pielęgnować. Poznaj nasze sposoby dbania o torebki z ekoskóry i skóry naturalnej.
Jak wyprostować torebkę skórzaną? Podpowiadamy!
Wyprostowanie skórzanej torebki wcale nie jest łatwe. Musisz wiedzieć, że niekiedy nawet najlepsze metody mogą okazać się niewystarczające, a pozbycie się nieestetycznych zagnieceń po prostu niemożliwe. Zanim jednak się poddasz, koniecznie wypróbuj kilka metod na wyprostowanie zagnieceń. Jeżeli na Twojej torebce pojawiły się niewielkie zagniecenia, możesz spróbować wypchać wnętrze torebki zgniecionymi gazetami. Naprężona skóra po kilku godzinach powinna wrócić do pierwotnego stanu. Jeżeli jednak ten sposób nie przyniósł zadowalających rezultatów, możesz wzmocnić działanie gazet. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Wystarczy, że delikatnie zwilżysz gazety. Pamiętaj jednak, że naturalna skóra nie lubi wody – dlatego zachowaj umiar. Sposób ten jest skuteczny w przypadku niewielkich, nowych zagnieceń. Jeżeli jednak na Twojej torebce pojawiły się duże zagniecenia, z którymi nie poradzisz sobie przy pomocy gazety, pozostaje jeszcze jeden sposób.
Zagniecenia na torebce możesz też wyprostować za pomocą żelazka. Na płaskiej powierzchni, najlepiej na desce do prasowania, rozłóż torebkę i połóż na nią ręcznik. Naciskaj rozgrzanym żelazkiem na zagniecenia, a powinny się rozprostować. Pamiętaj jednak, że żelazko powinno być ustawione na minimalną temperaturę, dzięki temu nie zniszczysz struktury skóry. Jeszcze mała rada: jeżeli chcesz uniknąć nieestetycznych zagnieceń, zadbaj o właściwe przechowywanie torebek, które najczęściej gniotą się na dnie szafy. Dlatego przed odłożeniem ich na dłuższy czas, wypełnij ich wnętrze, dzięki temu unikniesz zagnieceń i zdefasonowania. Możesz użyć do tego folii bombelkowej, ręcznika lub pogniecionych gazet.
Częste użytkowanie torebek wiąże się nie tylko z możliwością ich pogniecenia, ale również z pojawianiem się na nich zarysowań, pęknięć i niewielkich ubytków. Trzeba przyznać, że zniszczona torebka nie dodaje uroku stylizacji, wręcz przeciwnie – skutecznie psuje cały efekt. Najlepszym rozwiązaniem jest zapobieganie pojawianiu się niedoskonałości na torebkach i odpowiednia ich pielęgnacja. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Zastanawiasz się, jak naprawić zniszczoną torebkę? Przygotowałyśmy dla Ciebie kilka sposobów, dzięki którym przywrócisz swojej torebce świetny wygląd i będziesz mogła wykorzystać ją przy tworzeniu wielu stylizacji. Sprawdzone przez nas metody znajdziesz już w kolejnym naszym wpisie. Musisz je poznać!