Jak zmyć podkład z ubrań?

jak usunąć plamę z podkładu

Wstajesz rano, szybko jesz śniadanie i się ubierasz, aby nie tracić cennego czasu i przechodzisz do makijażu. Chwila nieuwagi i… w tym całym pośpiechu kropla podkładu spada na Twoje ubranie. Takie wydarzenie potrafi zepsuć nawet najpiękniejszy poranek. Jednak nie martw się – przychodzimy z pomocą! W tym artykule poznasz odpowiedź na pytanie, jak zmyć podkład z ubrań szybko, łatwo i skutecznie. Nawet jeśli nigdy Ci się to nie przytrafiło lub się nie malujesz, warto znać te wskazówki – może któregoś dnia Twoje porady uratują zniszczenie ubrania kogoś innego?

Czym sprać podkład?

Najważniejsze jest, aby działać szybko – użyj więc tego, co masz pod ręką. Sięgnij po płyn do mycia naczyń i ciepłą wodę, spień te dwa składniki w miseczce lub na dłoni, a następnie nasącz wacik lub chusteczkę i przyłóż do plamy z fluidu. Delikatnie pocieraj o materiał, aby wywabić plamę. Zwróć uwagę, aby działać jak najbliżej danego miejsca – w końcu nie chcesz, aby podkład rozprzestrzenił się na jeszcze większy obszar ubrania. Kolejnym sposobem jest użycie szarego mydła, które jest bardzo tanie i uniwersalne, a w dodatku łatwo dostępne – znajdziesz je w większości drogerii. Mydło spień z wodą, nałóż na gąbeczkę i potrzyj materiał. Jak usunąć plamę z fluidu, jeśli nic nie pomaga? Niekonwencjonalnym sposobem na jest użycie pianki do golenia, najlepiej tej w białym kolorze, bez barwników. Zmocz zabrudzenie, nałóż na nie piankę i odczekaj kilka lub kilkanaście minut, następnie potrzyj materiał i wypłucz pod wodą. Po zastosowaniu powyższych porad nie zapomnij o wypraniu ubrania!

Jak usunąć plamę z podkładu?

Najtrudniejsze do usunięcia są podkłady, które zdążyły zaschnąć, a w szczególności te o właściwościach matujących i mocno kryjących. Nie czekaj więc z usunięciem podkładu z ubrania kilku godzin, a tym bardziej dni! Jeśli jest to jednak zabrudzenie powstałe w wyniku pocierania materiału o twarz – na przykład na kołnierzu kurtki, usuwanie plamy powinno pójść łatwiej. Sięgnij wtedy po wodę z płynem do naczyń, która pozbędzie się większości zabrudzenia. Wrzuć do pralki i gotowe – po plamie nie ma śladu!

Jak zmyć podkład z białej bluzki?

Czy zdarzyło Ci się śpieszyć na ważne biznesowe spotkanie lub oficjalne wydarzenie, na które byłaś elegancko ubrana? Plama z podkładu to prawdziwe utrapienie w przypadku białych bluzek i koszul, ponieważ z jasnych ubrań takie plamy ciężko usunąć. Najważniejsze jest więc działać szybko. A więc jak usunąć podkład z ubrania? Bardzo prostym i intuicyjnym sposobem jest użycie płynu micelarnego – jeśli się malujesz, zapewne masz go w kosmetyczce. Zmywamy nim makijaż, więc dlaczego by nie użyć go do usunięcia plamy z podkładu? Zwróć jednak uwagę, aby nie miał w składzie barwinków, które mogłyby wpłynąć źle na Twoje ubranie. Wylej odrobinę na płatek kosmetyczny, przyłóż do plamy, dociśnij i przytrzymaj przez chwilę – pozwól mu zadziałać. Po chwili delikatnie pocieraj materiał, a pozbędziesz się zdecydowanej większości fluidu. Kolejnym krokiem będzie oczywiście pranie.

Czym zmyć puder z ubrania?

Plama z pudru jest znacznie łatwiejsza do usunięcia od plamy z podkładu – zwykle wystarczy wytrzepać ubranie, pozbywając się nadmiaru i wrzucić je do pralki. Jeśli chcesz jednak być pewna, że plama zostanie usunięta, zastosuj wyżej wspomniany płyn micelarny. To teraz kilka wskazówek na przyszłość. Na koniec zostawiliśmy porady, które ochronią Cię przed taką sytuacją. Po pierwsze: nigdy nie maluj się w ubraniu, w którym zamierzasz wyjść! Poranny pośpiech połączony z poczuciem senności sprawia, że stajemy się nerwowi, a to może doprowadzić do przypadkowego przewrócenia buteleczki z podkładem czy nieostrożnej aplikacji, a w efekcie plam z fluidu. Po drugie: wcześniej sprawdź, czy bluzka, sukienka lub sweterek, które zamierzasz ubrać, da się założyć bez dotykania materiału o twarz. Jeśli nie, załóż ubranie, a następnie okryj je tkaniną, której nie szkoda Ci ewentualnie zabrudzić. Pamiętaj – łatwiej zapobiegać, niż niwelować skutki!

Jak usunąć plamę z długopisu? W kolejnym artykule znajdziesz nasze porady!