W jaki sposób nauczyć się chodzić w szpilkach?

Jak poprawnie chodzić w szpilkach?

Ultrakobiece, zmysłowe, upiększające sylwetkę… właśnie takie ą szpilki! To absolutny fundament damkiej garderoby, zwłaszcza dla kobiet, które uwielbiają prezentować się na wąskich obcasach. Poruszanie się z gracją w szpilkach to jednak trudna umiejętność, która wymaga wprawy. Chcesz nauczyć się chodzenia w szpilkach tak, by czuć się dobrze i prezentować kobieco? Podpowiadamy, jak to zrobić!

Czy trudno chodzić w szpilkach? Trzymaj się tych zasad, a na pewno ułatwisz sobie to zadanie

Chodzenie w szpilkach to wbrew pozorom nie taka trudna sztuka. Zanim jednak założysz je na nogi, warto poczynić pewne przygotowania. Od czego zacząć? Przede wszystkim od wyboru odpowiednich butów. Najlepiej kupić model z miękkiego materiału, ponieważ ma on największą zdolność do dopasowywania się do kształtu stopy. Ponadto sugerujemy również, by stopniować sobie wysokości. Co to znaczy? Jeśli na co dzień nie zakładasz szpilek, zacznij od średniego obcasa. Zresztą weź też pod uwagę, że najlepszym pod względem medycznym jest dla nas ten o wysokości od 2 do 5 centymetrów (stopa uzyskuje wówczas zbliżone do naturalnego ułożenie). Szpilki wybrane? Pora na rozgrzewkę! Zacznij więc od rozciągnięcia mięśni łydek i śródstopia, bo to właśnie one najbardziej cierpią na wysokościach. Później zrób próbne chodzenie – najlepiej po mieszkaniu. To moment, w którym możesz wyeliminować ewentualnie niedogodności. W jaki sposób? Za małe lub zbyt luźne buty można domowymi sposobami szybko przystosować do kształtu swojej stopy.

Jak poprawnie chodzić w szpilkach? Oto podstawowe reguły

Kluczową sprawą jest przede wszystkim dobór wygodnego obuwia. Kiedy już takie znajdziesz, rozpocznij rozgrzewkę i chodzenie próbne. No dobrze, a jak prawidłowo chodzić w szpilkach, już w realnej sytuacji? Przede wszystkim pamiętaj o odpowiedniej postawie. Proste plecy, ściągnięte łopatki, napięte mięśnie brzucha, wysunięta pierś do przodu oraz uniesiona do góry głowa na pewno ułatwią Ci to zadanie. Poza tym stawiaj małe kroki. Jeśli chcesz poczuć się jeszcze bardziej kobieco, idąc, krzyżuj nogi. Dzięki temu Twoje biodra będą się zmysłowo kołysać. Istotną kwestią jest też właściwe stawianie stopy. Co to znaczy? Robiąc krok, stawiaj najpierw piętę, potem palce. Staraj się również nie uginać zbyt mocno kolan. Jeśli będziesz to robić, uzyskasz odwrotny do zamierzonego efekt.

Jak nauczyć się tańczyć w szpilkach?

Chodzenie w szpilkach to jedno, tańczenie to drugie. Jak więc się poruszać na obcasach, by na parkiecie czuć się komfortowo? Zacznijmy od tego, że warto zadbać o szpilki na platformach. Buty te nie tylko zmniejszą nieco odczuwalną wysokość, ale również zapewnią stabilność. Poza tym zamiast bardzo cienkiej szpilki, wybierz tę trochę grubszą. A wszystko po to, by taneczny ruch nie był chwiejny. Dodajmy jeszcze, że gdy tylko masz możliwość, warto co jakiś czas ściągnąć obuwie. Nie chodzi oczywiście o to, byś chodziła boso, ale wystarczy, że pod stołem zsuniesz na chwilę buty ze stóp. Dobrze zrobią Ci także siedzące przystanki mniej więcej co 20 minut. Dzięki temu Twoje nogi będą mogły liczyć na regularny odpoczynek i regenerację. Pomocny okaże się też lakier do włosów, którym warto spryskać wnętrze obuwia. W jakim celu? Ten ruch sprawi, że stopy nie będą się ślizgały. Ostatnią kwestią jest połączenie ze sobą trzeciego i czwartego palca za pomocą na przykład plastra. Dlaczego? Dzięki temu zmniejszysz nacisk na splot nerwowy, który podczas chodzenia na wysokich obcasach odpowiedzialny jest za ból. I choć może brzmi to zabawnie, wiedź, że wiele modelek stosuje ten trik na wybiegach. Spróbuj, bo warto!