Jak zmniejszyć szpilki? Oto skuteczne sposoby na za duże szpilki

Kupiłaś przepiękne szpilki na wyjątkową okazję i okazało się, że są zbyt luźne? Zastanawiasz się, jak samodzielnie zmniejszyć szpilki, by pasowały jak ulał i zapewniły Ci komfort przez całą noc? Mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych metod, dzięki którym szybko rozciągniesz za ciasne buty!

Jak zmniejszyć za duże szpilki?

Jak brzmi sposób na za duże szpilki? Jedną z najłatwiejszych i najpopularniejszych metod jest użycie wkładki do butów. Możesz ją kupić w sklepie obuwniczym lub u szewca. Jeśli jednak nie chcesz wydawać pieniędzy, wykonaj ją samodzielnie. Jak? Weź starą wkładkę, obrysuj ją na odpowiednim materiale (najlepiej użyj filcu lub kawałka skóry), a następnie wytnij. Ciekawą opcją są również żelowe wkładki, które przykleja się pod palce. Sprawiają one, że lekko za duże szpilki nieco się zmniejszą, co zapewni Ci komfort podczas chodzenia w butach na wysokim obcasie. Takie wkładki zapobiegną też ślizganiu się stopy.

Co jeszcze można zrobić, gdy szpilki są za duże? Starym i sprawdzonym sposobem jest także włożenie w ich czubek waty bądź gazy. Alternatywą może być też kawałek gąbki, której używa się do kąpieli. Pomocne okażą się również rajstopy o niejednolitej fakturze. Buty często bowiem spadają ze śliskich tkanin. W związku z tym pończochy we wzorki będą modnym rozwiązaniem. Domową metodą na za duże o rozmiar szpilki będzie użycie wody. Od czego zacząć? Zmocz delikatnie swoje szpilki (buty nie powinny być zbyt mokre, ponieważ nadmiar wody może im zaszkodzić), a następnie użyj suszarki do włosów. Korzystaj tylko z chłodnego lub letniego podmuchu powietrza. Trzymaj urządzenie około 20 centymetrów od obuwia i cierpliwie poczekaj, aż szpilki staną się suche. Nigdy nie wkładaj butów do automatycznej suszarki – szczególnie, gdy Twoje obuwie jest skórzane. Kiedy szpilki wyschną, przymierz je. Jeśli odpowiednio się nie skurczyły, powtórz czynność raz jeszcze.

Co zrobić, żeby szpilki nie spadały z pięt?

Jak nosić szpilki, żeby nie spadały? Oryginalnym, ale działającym sposobem jest użycie plastrów. Gdzie je przykleić? Na pięcie, naturalnie od wewnętrznej strony. Jeden może nie wystarczyć, ale dwa z pewnością zdadzą egzamin. Możesz też wybrać jeden większy plaster z bandażem lub gazę, którą przykleisz za pomocą taśmy– wtedy na pewno buty staną się nieco mniejsze. Słyszałaś kiedyś o zapiętkach? Występują w formie żelowej, skórzanej lub materiałowej i wyglądem przypominają plastry. Gdzie je umieścić? Jak wskazuje nazwa, na pięcie, od wewnętrznej strony. Gdzie je znajdziesz? W obuwniczych sklepach, Internecie lub u szewca. Niewielki koszt, więc warto spróbować.

Jeśli szpilki spadają z pięt, korzystaj też z wyżej wymienionych sposobów. Wata włożona w czubki, wkładki, rajstopy we wzorki, a także metoda z wodą i suszarką na pewno pomogą ci rozwiązać problem za dużych butów. Jeśli jednak nie jesteś przekonana do tych sposobów lub też nie przyniosły one rezultatów, na które liczyłaś, wybierz się do szewca. Specjalista może dorobić Ci pasek na śródstopie, dzięki któremu buty będą się mocno trzymać.. Jeśli Twoje szpilki mają już paski, a mimo to są lekko za duże, fachowiec może Ci je skrócić i perfekcyjnie dopasować do stóp.