Serial o Giorgio Armanim – Made in Italy

Produkcje z projektantami w roli głównej coraz częściej pojawiają się w telewizji, kinach, a także platformach filmowych typu Netflix czy HBO GO. Tym razem we włoskiej telewizji powstanie serial o Giorgio Armanim. Pod obiecującym tytułem Made In Italy zobaczymy projektanta w jednej z ról. Na kiedy planowana jest premiera? Kto zagra? My już wiemy!

Serial o Giorgio Armanim – Made in Italy

Serial o Giorgio ArmanimSeriale związane ze światem mody, modelingiem, projektantami cieszą się dużą popularnością. Część z nich nominowana jest na najbardziej prestiżowych festiwalach, a najlepszym przykładem może być Zabójstwo Versace: American Cirme Story. Serial zgromadził przed telewizorami miliony na całym świecie, jakiś czas temu został wykupiony na licencji przez Netflixa, a tryumfował Złotym Globem.

Filmy i seriale o modzie

Wiele osób oczekuje serialu o Audrey Hepburn, którego zdjęcia planowane są dopiero na przyszły rok.  Na Netflixie za to jest już dostępna seria dokumentalna 7 Days Out, opowiadająca między innymi o pracy poszczególnych wizjonerów, kreatorów mody i ich współpracowników. Reżyser Andrew Rossi opowiada o ostatnich przygotowaniach Karla Lagerfelda do pokazu haute couture w 2018 roku. Podczas nagrywania ekipa filmowców miała pełen dostęp do pracowni artysty, co umożliwiło swobodną realizację.  Wśród klasyków dotyczących mody polecamy film o Iris Apfel. 97 letnia już Iris Apfel została modelką! O tym pisaliśmy w ostatnim artykule.

Gdzie obejrzymy Made In Italy?

Serial o Giorgio ArmanimO serialu wiemy tyle, że będzie dotyczył przełomu w środowisku modowym w latach 70. XX wieku, a serial o Gorgio Armanim zobrazuje nie tylko jego życie, ale i klimat słonecznej Italii. W tytułową rolę wcieli się Raoul Bova. Kojarzyć, go możecie z filmu Turysta, gdzie zagrał u boku Angeliny Jolie. Serial niestety będzie można obejrzeć we włoskiej stacji na Canale 5. Tego czy dystrybucja serialu trafi na polski rynek, jeszcze nie wiemy. Mamy jednak nadzieję, że tak się stanie.