Jak impregnować obuwie zimowe? Zadbaj o kozaki, śniegowce i trapery

jak impregnować buty zimowe

Zimowa aura potrafi dać się we znaki, zwłaszcza naszemu obuwiu, które dzielnie nam towarzyszy na każdym kroku i dba o nasz komfort. Dlatego tak ważna jest kwestia odpowiedniej pielęgnacji i impregnacji butów zimowych, o której najpierw warto dowiedzieć się kilku rzeczy. Sprawdź, jak zadbać o ulubione buty na zimę i ciesz się ich perfekcyjnym wyglądem oraz funkcjonalnością, jak najdłużej!

Prosta instrukcja, jak impregnować buty na zimę

Z pewnością już dawno wyciągnęłaś obuwie zimowe z zakamarków szafy, ale czy zadbałaś o ich odpowiednią impregnację? Jeszcze nie jest za późno, by zabezpieczyć buty na zimę, więc przychodzimy z kilkoma przydatnymi wskazówkami. Najważniejszą zasadą i krokiem numer jeden podczas impregnacji butów na zimę, jest ich dokładne wyczyszczenie na sucho, by pozbyć się kurzu oraz zaschniętego piasku. Zrobisz to za pomocą szczotki z miękkim włosiem. Krok drugi to wyczyszczenie cholewki kozaków, śniegowców czy traperków za pomocą miękkiej ściereczki, najlepiej z mikrofibry, którą uprzednio należy lekko nawilżyć specjalnym preparatem do czyszczenia butów, który pozostawi na cholewce lśniącą powłokę, a jednocześnie sprawi, że odcień butów będzie bardziej wyrazisty – jak prosto ze sklepu. Teraz możesz przejść do impregnacji obuwia zimowego, a pomogą Ci w niej topowe produkty jak między innymi impregnujące pasty do butów, woski lub olejki. Zabezpiecz obuwie zimowe przed szkodliwym działaniem soli, której często używa się do posypywania oblodzonych chodników. To właśnie odpowiednia warstwa chroniącej pasty lub wosku zapobiegnie tworzeniu się zacieków na cholewce. Nakładaj ją za pomocą specjalnej gąbeczki, wcierając produkt za pomocą okrężnych ruchów. By impregnacja była skuteczna, warto powtarzać proces czyszczenia oraz impregnacji przynajmniej raz w miesiącu lub częściej w zależności od tego, jak bardzo narażone jest nasze obuwie zimowe na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jak chronić buty zimowe przed przemakaniem?

Każdy z nas to przerabiał, gdy spiesząc się do pracy, spotkanie lub zajęcia, wpadł w kałużę lub topniejącą zaspę, by przez następne godziny męczyć się z mokrymi butami. Możesz temu zaradzić, dzięki odpowiednim preparatom do pielęgnacji butów zimowych. Wodoodporna powłoka na cholewce ochroni obuwie przed błotem z piasku i topniejącego śniegu, które nieraz potrafi uprzykrzyć zimowy spacer. Taka tarcza antyprzemakająca sprawdzi się także podczas deszczowych dni, których niestety nie brakuje w zimowym kalendarzu. Koniecznie wypróbuj spray wodoodporny, który tworzy na kozakach i botkach trwałą, nieprzemakalną warstwę ochronną. Co najważniejsze powłoka nałożona za pomocą sprayu jest równomierna i chroni także czułe miejsce, jakim jest łączenie cholewki z podeszwą. Spray chroniący przed przemakaniem nakładaj w odpowiedniej odległości na czyste buty. Dzięki temu, że jest on przezroczysty, nie musisz szukać odpowiedniego odcienia, jak w przypadku kolorowych past i pianek.

Teraz już wiesz, jak chronić zimowe buty przed przemakaniem. Koniecznie sprawdź topowe modele butów trekkingowych, w których Twoje wędrówki wejdą na wyższy poziom!

Czym impregnować skórzane buty zimowe i gdzie kupić odpowiednie produkty?

Chcesz skutecznie zadbać o skórzane buty zimowe? Sięgaj wyłącznie po profesjonalne i specjalnie dedykowane środki do impregnacji butów ze skór naturalnych, w tym skór licowych, zamszowych oraz traperów z nubuku. Bogatą ofertę produktów czyszczących oraz impregnujących znajdziesz w ofercie born2be.pl. Zadbaliśmy, by w naszej ofercie pojawiły się produkty najwyższej jakości znanej marki Coccine. Co najważniejsze środki do pielęgnacji obuwia dostępne są w niezwykle konkurencyjnej cenie, więc nie zwlekaj dłużej z zakupami!

Pamiętaj, by nie czyścić zabrudzeń ze śniegowego błota od razu, lepiej poczekać aż wyschną i będzie można je delikatnie skruszyć za pomocą małej szczoteczki. Czyszcząc cholewkę zamszową lub z nubuku na mokro tylko wetrzesz zabrudzenia głębiej w strukturę materiału, który pod wypływem dodatkowej wilgoci może się nieestetycznie odkształcić. Zawsze sięgaj po dedykowane preparaty do skór zamszowych, które zachowają oryginalną fakturę materiału. Impregnacja skórzanych butów zimowych powinna być zawsze pierwszą rzeczą, jaką wykonasz, gdy chłodny sezon rozkręci się na dobre. To gwarancja Twojego komfortu i utrzymania wysokiej jakości obuwia przez wiele sezonów.