Jak wiązać szalik?

jak nosić szalik

Szalik to bardzo ważny element jesiennej, zimowej i wczesnowiosennej garderoby, prawda? Nic dziwnego, polska pogoda czasami potrafi w tym okresie dać się we znaki. Pewnie właśnie zastanawiasz się, jak zakładać komin lub szalik. Okazuje się, że w przypadku szalika może być na to nawet kilka sposobów! Jak może wyglądać w praktyce wiązanie szalika? Podpowiadamy!

Jak wiązać szalik do kurtki z kapturem?

Nie wiesz, jak wiązać szal, żeby dobrze układał się na kurtce? Masz dwa sposoby na to, jak zawiązać szalik. Pierwszy: zrób to jeszcze przed założeniem kurtki, dzięki czemu cały szalik znajdzie się pod spodem. Drugi: załóż kurtkę, zapnij ją pod samą szyję, kaptur załóż na chwilę na głowę i zawiąż szalik. Gotowe? Teraz możesz zdjąć kaptur. Jak lepiej będzie nosić szalik? To już zależy od Ciebie i Twoich indywidualnych preferencji. Możesz wypróbować oba sposoby wiązania szalika i zdecydować, który jest Twoim zdaniem wygodniejszy.

Jak wiązać szalik do płaszcza damskiego?

Nie masz pojęcia, jak nosić szal do płaszcza? Szalik złóż na pół i przełóż go przez kark. Teraz na klatce piersiowej masz dwie części szalika – jedną z jego dwoma końcami i drugą z środkową częścią szalika, która tworzy pętelkę. Teraz końce szalika przełóż przez pętelkę i eleganckie wiązanie gotowe. Takie rozwiązanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku szalików o średniej długości. Jak jeszcze możesz zawiązać szal damski? Przekładając go przez kark, tak żeby na klatce piersiowej znalazły się dwa różne odcinki szalika i jeden z nich przerzucić przez bark. Ten sposób bardzo dobrze wygląda w przypadku dużych, szerokich szalików, którymi możesz się otulić.

Jak wiązać duży szal?

Chcesz wiedzieć, jak wiązać duży szal? Czasami dobre są najprostsze rozwiązania! Na klatce piersiowej umieść fragment szalika sięgający mniej więcej jej połowy, pozostałą część delikatnie okręć wokół szyj raz lub dwa razy (w zależności od tego, jak długi jest Twój szalik), a pozostałą część szalika ułóż z drugiej strony na klatce piersiowej. Staraj się, żeby te dwie części były sobie równe. Poza tym, okręcając szalik wokół szyi zrób to tak, by zagwarantować sobie komfort cieplny, ale jednocześnie zadbaj o to, by nie było Ci zbyt ciasno.

Jak wiązać szal na ramionach?

Umiejętne wiązanie damskiego szalika to sztuka, która może wpłynąć na cały strój. Jeżeli nie wiesz, jak zawiązać szalik damski na ramionach i wiązania, które już wypróbowałaś zaowocowały tym, że szalik mimo wszystko zawsze się zsuwa, może zepnij go w newralgicznych miejscach dekoracyjną broszką? Takie rozwiązanie to strzał w dziesiątkę w przypadku eleganckich stylizacji.

ZAPAMIĘTAJ! Jak wiązać duży szal zimowy? Sposób wiązania dopasuj do swoich indywidualnych preferencji. Możesz wypróbować kilka metod wiązania i wybrać tę, która w Twoim przypadku okaże się najbardziej komfortowa. Pamiętaj jednak, że wiązanie powinno być nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne – szalik ma Cię ochronić przed zimnem.