Jak wiązać szalik męski? Przedstawiamy najpopularniejsze i zarazem najbardziej stylowe metody

Jak nosić męski szalik do płaszcza

Choć według kalendarza mamy jeszcze lato, pogoda za oknem powoli przygotowuje nas do nadejścia chłodniejszej pory roku. Najwyższy więc czas, by przygotować swoją garderobę do jesieni. Zanim jednak zamienisz letnie okrycia na zimowe, w okresie przejściowym nie zapomnij o szaliku męskim. W tym temacie zawsze sprawdzą się klasyczne rozwiązania, a więc prosty, bawełniany (może być na przykład zakończony frędzlami) lub pleciony, wełniany, który rewelacyjnie sprawdzi się, gdy temperatura spadnie poniżej zera. Kolory? Warto swój szal dopasować do kolorystyki całej stylizacji. Jeśli jednak szukasz najmodniejszych kolorów, postaw na bordowy, granatowy, ciemnozielony lub neonowy. Zastanawiasz się jeszcze, jak wiązać męski szalik, by zawsze wyglądać stylowo? Jeśli tak, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. W tym artykule przedstawimy najmodniejsze sposoby, które będziesz mógł wykorzystać nie tylko jesienią czy zimą. Gotowy na tę lekcję?

Jakie istnieją sposoby wiązania męskiego szalika? Przedstawiamy pięć technik

Jakie istnieją wiązania męskiego szalika? Sposobów, jak się pewnie domyślasz, jest naprawdę wiele. Aby jednak ułatwić Ci wybór, przedstawimy pięć najpopularniejszych i zarazem najbardziej stylowych metod. Pierwszy sposób? Włoski lub jak niektórzy twierdzą, paryski. Jak go wykonać? Banalnie prosto. Wystarczy bowiem, że złączysz ze sobą oba końce szala i tak złożony przełożysz przez szyję (oba końce powinny równo opadać na klatkę piersiową). Następnie złożoną końcówkę przełóż przez powstałą „dziurkę”. Ten sposób wiązania szalika zaliczyć możemy zdecydowanie do jednego z najbardziej popularnych, a także jednego z najbardziej funkcjonalnych. Dlaczego? To wiązanie nie tylko świetnie zaprezentuje się z kurtką bądź płaszczem, lecz także na pewno ogrzeje szyje. Pamiętaj tylko, że takie zaplatanie sprawdzi się wyłącznie przy długich szalikach. Krótkie modele mogą wychodzić z pętli w mało elegancki sposób.

Jaka technika idzie na drugi ogień? Pojedyncza pętla. Jak ją zrobić? Równie prosto. Wystarczy, że przełożysz szal przez szyję, tak by końce równo opadały na klatkę piersiową, a następnie zawiążesz pętlę. Sposób ten dobrze prezentuje się zarówno przy długich, jak i krótkich modelach. Jeśli nie lubisz, gdy szal opada na kurtkę czy płaszcz, schowaj jego końce pod okrycie. Trzecia metoda? Podwójna pętla. Ten sposób sprawdzi się jedynie przy długich szalikach. Dlaczego? A dlatego, że jego poprawne wykonanie wymaga obwiązania go dwukrotnie wokół szyi. Ponadto jego końce powinny swobodnie opadać na klatkę piersiową. Dlaczego warto wypróbować tę technikę? Cóż, jest nie tylko stylowa, ale także zabezpieczy Cię przed chłodem, gdy temperatury za oknem spadną poniżej zera.

Czwarta technika to tak zwany komin. Na czym polega? Zwiąż ze sobą oba końce szalika. Kolejny krok? Powstałą pętlę owiń wokół szyi, ile razy będzie to możliwe. Sposób ten świetnie sprawdzi się przy kurtkach z kapturem lub przy płaszczach z wysokim kołnierzem. A jak wygląda piąta technika? Bardzo szykownie. Zresztą nie od dziś uznawana jest za jedną z najbardziej eleganckich. Jak ją wykonać? Wystarczy, że zarzucisz szalik na szyję, a jego końce ze sobą skrzyżujesz. Przy tym sposobie ważne jest jednak, byś końce szalika schował pod klapy kurtki bądź płaszcza.

Jak nosić męski szalik do płaszcza? Podpowiadamy najlepsze rozwiązania

A w jaki sposób zawiązać męski szalik przy płaszczu? Jak już wspomniałyśmy opcji jest kilka, a każdy z wymienionych w powyższym punkcie sposobów na pewno zda ten stylizacyjny egzamin. Weź tylko pod uwagę, że najbardziej elegancką techniką jest ta, w której wyłączenie przerzucamy ten dodatek przez szyję i całkowicie rezygnujemy z wiązania czy pętli.

 Sprawdź również, jak zakładać komin męski.