Jak wiązać trampki? Poznaj sposoby Instagramerek

Trampki, podobnie jak jeansy, są nieśmiertelne. Kiedyś traktowane wyłącznie jako buty dla młodzieży, obecnie trampki są noszone podczas spotkań biznesowych, a nawet ślubów. Na Instagramie pojawia się coraz więcej zdjęć, na których uwagę wzbudzają nie tyle trampki, o ile sposób ich wiązania. Sprawdziliśmy, jakie sposoby wiązania trampek są najczęściej wybierane przez topowe Instagirls.

Sposoby sznurowania trampek – skąd ta moda?

Jeśli znudziły Ci się Twoje trampki, możesz je odmienić w ciągu zaledwie kilku minut. Wystarczą nowe sznurówki oraz zmiana sposobu ich wiązania. Moda na różnorodne wiązania trampek panuje od niedawna, ale już zdążyła zgromadzić szerokie grono zwolenników. Kolor sznurowadeł oraz technika sznurowania trampek może świadczyć nie tylko o twoim dobrym guście. Coraz częściej jest to sposób na manifestację poglądów lub forma utożsamiania się z daną subkulturą. Przykład? Wegetarianie, aby zaznaczyć swoją troskę o środowisko naturalne, wybierają zielone sznurówki.

Sposobów wiązania sznurówek w trampkach jest kilkanaście. Najpopularniejszy, taki, którego w dzieciństwie uczył się chyba każdy z nas, polega na przeplataniu sznurówek na krzyż. Sznurowadło należy przeciągnąć przez wszystkie dziurki, za każdym razem krzyżując jego dwa końce. W ostatnim czasie modną techniką sznurowania trampek stał się sposób na krzyż w nieco zmienionej formie. Sznurówkę należy przeplatać nie z góry, a od spodu. Splot staje się przez to znacznie luźniejszy, a krzyżyki utworzone ze sznurówki są lepiej widoczne.

Jak wiązać krótkie trampki? Pomysły Instagramerek

Instagirls wiedzą najlepiej, jak fajnie wiązać trampki. Jednym z ciekawszych sposobów wiązania niskich trampek jest kratka. Aby wykonać splot musimy przygotować dwie sznurówki do jednego buta. Możemy wybrać sznurówki w różnych kolorach, co pozwoli nam uzyskać jeszcze lepszy efekt. Wiązanie typu kratka wykonujemy następująco. Pierwsze sznurowadło przeplatamy w taki sposób, aby uzyskać równolegle linie, natomiast drugą sznurówkę przeplatamy przez pierwszą pionowo, aby uzyskać efekt szachownicy. Technika kratki pozwala na zasznurowanie trampek bez kokardki.

Jak wiązać wysokie trampki, aby wykorzystać dziurki z boku

Wysokie trampki mają dodatkowe dziurki z boku, które zwiększają możliwości wiązania butów. Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem wiązania trampek za kostkę była technika na krzyż, ale z pominięciem dziurek z boku. Dzięki temu można wywinąć język butów, aby nadać trampkom luźny, lekko nieuporządkowany wygląd. Na Instagramie znajdziemy jednak dużo więcej technik wiązania wysokich trampek. Przykładem może być wykorzystanie długich sznurówek, które przeplatamy na krzyż, ale końce sznurowadeł owijamy wokół kostki i dopiero wówczas wiążemy kokardkę.

Jak wiązać trampki, żeby nie było widać sznurówek

Bez względu na to, czy wybieramy trampki niskie, czy wysokie, możemy je wiązać w taki sposób, aby nie było widać sznurówek. Chodzi dokładniej o końce sznurowadeł, które zazwyczaj wiążemy na kokardkę. Najprostsza, ale przez wiele osób uważana za niewygodną, jest technika polegająca na klasycznym zasznurowaniu butów na krzyż i schowaniu kokardki pod językiem. Inną, dużo bardziej efektowną techniką, jest wiązanie trampek na drabinkę. W tym celu musimy przewlec sznurówkę od spodu na najniższym szczeblu, a następnie jeden koniec przeplatać prostopadle o oczko wyżej, a drugi koniec sznurówki – o dwa oczka wyżej. Końce sznurówek przeplatamy równolegle, za każdym razem przeciągając sznurówkę od spodu. Na koniec oba końce sznurówek powinny się znaleźć w jednej dziurce. Wówczas możemy zrobić supeł i odciąć pozostałe końce bez konieczności wiązania sznurówek na kokardkę.