Typ kolorystyczny czysta wiosna – jakie stylizacje i kolory do niego pasują?

typ czysta wiosna

Czysta wiosna to typ kontrastowy i pełen sprzeczności. Może dotyczyć właśnie Ciebie i to bez względu na Twój kolor oczu i włosów! Taka wiosna bywa brunetką z brązowymi oczami, zielonooką szatynką lub nawet blondynką z niebieską tęczówką, a nie są to wcale wszystkie opcje, jakie mieszczą się w tym podtypie! Dowiedz się, po czym rozpoznać czystą wiosnę i jakie są dla niej idealne kolory.

Typ urody czysta wiosna – czym się charakteryzuje?

Określenie swojego typu kolorystycznego jest bardzo ważne – dzięki temu można idealnie dobierać kolory pasujące do swojego typu urody. Nie inaczej jest w przypadku czystej wiosny, która gaśnie w nieodpowiednio dobranych barwach. Ten podtyp często nazywa się wiosną z ascendentem zimy. Co to oznacza? Jest to połączenie zdecydowanie ciepłego typu kolorystycznego z kontrastowością, którą ma w sobie pani zima. Czysta wiosna najlepiej czuje się w mocnych, a nawet neonowych kolorach i instynktownie wybiera tylko ciepłe barwy. Pojedyncze chłodne kolory mogą pojawiać się w stylizacjach, ale zawsze trzeba łączyć je z jakąś mocną i ciepłą barwą.  Jaka jest kobieta w typie czystej wiosny? Bardzo wyrazista, ale ze słoneczną urodą. Pomimo tego, że z typami zimowymi łączy ją duża kontrastowość, to jednak od razu w oczy rzuca się ten ciepły odcień cery i włosów. Czysta wiosna będzie wyglądać bardzo świeżo i dziewczęco w nasyconych kolorach, a zgaśnie w barwach złamanych, pastelowych czy mocno rozbielonych. Kobieta w tym typie kolorystycznym potrzebuje jaskrawości i soczystości, a nawet bardzo nieoczywistego zestawiania barw. Jej kontrastowa uroda będzie się prezentować w takich stylizacjach naprawdę wspaniale!

Analiza kolorystyczna dla czystej wiosny

Jak rozpoznać czy jesteś czystą wiosną? Skoro ten typ kolorystyczny może obejmować osoby z różnymi kolorami oczu i włosów, to w jaki sposób się go ustala? Dość prostym trikiem, który może ułatwić to zadanie, jest zrobienie sobie czarno-białego zdjęcia. Na takiej fotografii widać czy pomiędzy skórą, włosami a oczami jest wyraźny kontrast. Jeśli czysta wiosna ma niebieskie oczy, to tylko przejrzyste i jasne, a jeśli są zielone, to aż biją w oczy swoim odcieniem. Nie ma tutaj mowy o szaroniebieskich tęczówkach, lekko zielonkawych czy w inny sposób nieoczywistych. Barwy tego podtypu kolorystycznego są zdecydowane i mocne (dotyczy to również koloru włosów). Czysta wiosna musi być po prostu intensywna i to będzie się rzucało w oczy! Jeżeli czujesz, że ten opis świetnie do Ciebie pasuje, to czas, żebyś poznała kolory, które znajdują się w palecie czystej wiosny. Do tego typu kolorystycznego najlepiej pasują takie barwy jak fuksja, koral, szafir, oranżowa czerwień oraz trawiasta zieleń. Zauważ, że wszystkie te kolory są mocne, a większość ma w sobie zdecydowane, ciepłe nuty. Czysta wiosna nie musi się również bać najbardziej intensywnych odcieni pomarańczowego, żółtego czy czerwonego. Najlepsze neutralne barwy dla niej to złamana biel, czarny, jasnoszary, karmelowy oraz wiele jasnych odcieni brązu. Ciepłe neony są również idealnie dopasowane do tego podtypu.

Czego w takim razie unikać? Na pewno bardzo chłodnych i zgaszonych kolorów oraz pasteli. Jeżeli nie chcesz zrezygnować z tych barw, zadbaj o to, aby znajdowały się one w dodatkach lub w dolnych częściach garderoby, a blisko twarzy zakładaj ubrania w kolorach najbardziej odpowiadających czystej wiośnie. Chcesz przykład? Jeżeli bardzo podobają Ci się pastele, to pozwól sobie na torebkę lub buty w jakimś delikatnym odcieniu albo postaw na spódnicę lub spodnie o barwie pudrowego różu, miętowego czy błękitnego. Żeby cały outfit nie wyglądał zbyt mdło i nijako, na górę załóż koralową lub intensywnie czerwoną bluzkę. Jeśli jesteś czystą wiosną, to doceń to, że Twój podtyp tak świetnie czuję się w mocnych i kontrastowych stylizacjach. To bardzo rzadkie i warto wykorzystać te cechy podczas budowania swoich outfitów! Będziesz świetnie wyglądać, nawet jeśli połączysz np. czerwień z różem, zieleń z pomarańczowym, czerwień z żółtym czy pomarańczowy z różowym. Unikaj za to monochromatycznych zestawień – to takie stroje, które składają się z ubrań w tym samym kolorze, ale w innym odcieniu np. stylizacja składająca się ze spodni, bluzki, marynarki, butów i torebki w różnych odcieniach niebieskiego. Możesz za to stawiać na total look, ale w jakimś intensywnym kolorze i najlepiej przełamany kontrastowym dodatkiem. 

Prześledźmy dokładnie wszystkie barwy, które dobrze zgrywają się z urodą czystej wiosny. Jej paleta kolorów jest naprawdę intensywna! Jeśli jesteś tym typem kolorystycznym, to bez obaw możesz zakładać białe ubrania, ale najlepiej będziesz się prezentować w złamanej bieli. Żeby nie wyglądać zbyt delikatnie w bardzo jasnej stylizacji, pamiętaj o tym, żeby pomalować usta mocnym kolorem (kontrast przede wszystkim!). W podobny sposób ogrywaj czerń, w której również będziesz wyglądać naprawdę świetnie! Twoimi najlepszymi barwami będą oczywiście różne odcienie żółtego, pomarańczowego oraz czerwonego. Stawiaj na jaskrawą limonkę, słoneczną i cytrynową żółć, nasycone odcienie łososiowego, ciepły pomarańcz, mandarynkowy oraz koralową czerwień, makowy, pomidorowy, malinowy czy arbuzowy. Wszystkie te kolory powinny być przejrzyste i intensywne. Masz ochotę na róż? Stawiaj na jaskrawe barwy – fuksję oraz nasycony, koral. Pięknie będziesz się też prezentować w ciepłych i mocnych fioletach np. w purpurowym albo jeżynowym. Niebieski to bardzo chłodny kolor, więc trudno będzie Ci znaleźć odcień z nutką ciepła. Dlatego wybieraj jaskrawe odcienie (kontrast to Twój najlepszy przyjaciel!) np. cyjanowy błękit, kobalt, turkus czy królewski błękit. Jeżeli chodzi o nasycone zielenie, to najlepsze dla Ciebie będą ubrania groszkowe, szmaragdowe czy w kolorze trawiastej zieleni. Wśród brązów szukaj ciemnobrązowego lub czekoladowego. Unikaj za to beży, które są zbyt delikatne i będą wyglądać nijako przy Twoim typie urody. Trochę jaśniejsze i mniej wyraziste kolory zawsze przełamuj jakimiś intensywnymi dodatkami.

Makijaż dla czystej wiosny – w czym najlepiej wygląda?

Jeżeli chodzi o make-up, to czysta wiosna dobrze czuje się w wyrazistym i intensywnym makijażu. Możesz pozwolić sobie na mocne i ciepłe kolory, w których inne podtypy mogłyby wyglądać bardzo niekorzystnie. Unikaj za to zgaszonych, przybrudzonych lub pastelowych barw, bo będą dla Ciebie zbyt wyblakłe i nie podkreślą odpowiednio Twojej urody. Bardzo ważny jest mocny makijaż oka – nie bój się czarnego lub grafitowego eyelinera czy kredki. Wszystkie kontrastowe i intensywne opcje będą się u Ciebie pięknie prezentować. Możesz poszaleć ze smokey eye (w klasycznych kolorach lub w mniej oczywistych) lub wykorzystać neonowe i trochę ekscentryczne barwy. Przy tak wyrazistym typie urody świetnie będą się prezentować również doczepiane rzęsy (nawet te największe!). Twarz powinna pozostać delikatnie rozświetlona, więc unikaj zbyt matujących podkładów. Sięgaj po róże i bronzery, które mają tylko ciepłe odcienie (chłodne kolory sprawią, że Twoja twarz straci wiele ze swojego naturalnego blasku). Czysta wiosna może pozwolić sobie również na bardzo mocne usta i to nawet przy intensywnie podkreślonych oczach. Najlepiej będą się prezentować pomadki w klasycznym, czerwonym kolorze oraz w odcieniach ciepłego różu czy łososiowego.

Jaki kolor włosów najlepiej wygląda u czystej wiosny?

Obojętnie na jaki kolor włosów się zdecydujesz, musisz pamiętać, żeby był czysty. Nie bez powodu ten wiosenny podtyp zyskał właśnie taką nazwę – zgaszone tony czy szarości odbierają urodę takim intensywnym wiosnom. Szatynki będą świetnie wyglądać w ciemnych kolorach z delikatnymi refleksami, a brunetki nie powinny niczym rozjaśniać swoich czarnych włosów. Pamiętaj, że tutaj liczy się kontrast i to jak najmocniejszy! W przypadku blondów nie musisz iść na żadne kompromisy – masz ochotę na intensywny, słoneczny blond albo nawet na platynę? Możesz sobie na to pozwolić! Podczas dobierania koloru włosów czysta wiosna powinna pamiętać jedynie, żeby stawiać na barwy w ciepłym odcieniu lub z delikatnym chłodnym tonem. Ten typ bardzo lubi kontrasty, ale nie można zapominać o tym, że jest on nadal ciepły.