Jak rozciągnąć spodnie i nie zwariować?

rozciąganie spodni

Nowe spodnie są prawie, prawie dobre, ale przydałaby się w nich odrobina luzu? To wcale nie oznacza, że muszą na dnie szafy. Wręcz przeciwnie – dowiedz się, jak rozciągnąć spodnie i czuć się w nich bardziej komfortowo!

Jak rozciągnąć jeansy?

Nie masz pojęcia, jak odrobinę poszerzyć spodnie jeansowe? Jeżeli jest to kwestia niewielkiego dyskomfortu, nie zapominaj, że bardzo często za małe spodnie z czasem się „rozbijają”. Włóż za ciasne jeansy i postaraj się wykonać w nich kilka nieskomplikowanych ruchów: zginaj nogi w kolanach, przykucnij itp. W ten sposób możesz sobie poradzić również, jeśli Twoje spodnie trochę zbiegły się w praniu.

Jak rozciągnąć spodnie materiałowe?

Ciasne jeansy to tylko jeden z możliwych problemów. Co natomiast możesz zrobić w sytuacji, kiedy masz do czynienia ze spodniami materiałowymi? Jeżeli szukasz sposobu na to, jak rozciągnąć spodnie w pasie, jest na to sprytny trik – po prostu skorzystaj ze specjalnej wstawki, która zwiększy obwód pasa spodni. Taka wstawka jest bardzo tania i kosztuje około 3-10 złotych. Chętnie korzystają z niej równiż kobiety w ciąży, które mimo rosnącego brzuszka nie chcą rezygnować z ulubionych spodni. Musisz jednak pamiętać, że wstawka do spodni zda egzamin wyłącznie, jeśli Twoim problemem jest ciasnota w pasie. Nie zadziała w przypadku spodni za ciasnych np. w okolicy ud.

Jak poszerzyć spodnie w pasie?

Wiesz już, jak delikatnie rozciągnąć jeansy w pasie lub poradzić sobie ze spodniami materiałowymi, które w tym obszarze są dla Ciebie za ciasne… ale co, jeśli szukasz sposobu na trwałą zmianę rozmiaru spodni? Jak poszerzyć spodnie w pasie i biodrach? Najprostszym rozwiązaniem będzie ostrożne rozprucie bocznych szwów spodni (o ile szew na to pozwala), ważne, by nie spruć szwu na zbyt długiej linii i wszycie dopasowanej wstawki z materiału. Nie będzie Ci jednak łatwo poradzić sobie z tym zadaniem, jeśli nie masz maszyny lub nie potrafisz z niej korzystać, dlatego najrozsądniej będzie oddać spodnie w ręce krawcowej.

rozciąganie za małych spodni

Jak rozciągnąć spodnie w udach?

Zbyt ciasne spodnie mogą okazać się dla Ciebie sporym wyzwaniem.  Sprawa jest nieco prostsza w przypadku za dużych modeli. Wówczas wystarczy sprawdzić, jak skurczyć spodnie w praniu. Zdarza się, że spodnie są dobre w pasie, ale za małe w innych partiach nóg. Jak poszerzyć spodnie w udach? Bardzo możliwe, że, jeżeli jest taka możliwość, konieczne będzie rozprucie szwa nogawki spodni na odpowiedniej długości i wstawienie paska materiału. Możesz zdecydować się na materiał możliwie jak najbardziej zbliżony do materiału, z jakiego uszyto spodnie, dzięki czemu nie będzie się tak bardzo rzucał w oczy, albo wręcz przeciwnie – postawić na materiał w kontrastowym kolorze.

Jak rozciągnąć spodnie w łydkach?

Nie masz pomysłu na to, jak powiększyć spodnie w obrębie łydek? Jeżeli rozciąganie na ciele nie pomogło, możesz powtórzyć trik z rozciąganiem spodni w udach (od warunkiem, że szew spodni daje taką szansę), z tą różnicą, że w tym przypadku niekoniecznie musisz zszywać rozpruty szew. Wręcz przeciwnie, jeśli rozprucie będzie widoczne tylko na niewielkim fragmencie, stanie się ciekawym detalem, który może całkowicie odmienić design Twoich spodni.

Jak rozciągnąć legginsy?

Spodnie za ciasne w pasie, udach czy łydkach wcale nie oznaczają problemów z ich noszeniem. Jak już zdążyłaś się przekonać, wystarczy maszyna do szycia lub sprytna krawcowa i przeróbka spodni może im dać drugie życie. W przypadku legginsów również możesz zastosować trik z pruciem szwów i wszywaniem niewielkich skrawków materiału. Uważaj natomiast z mechanicznym rozciąganiem legginsów wykonanych z cienkiego materiału. Ryzykujesz tym, że zbyt mocno rozciągnięte legginsy będą wyglądały nieestetycznie.

ZAPAMIĘTAJ! Jak poszerzyć jeansy w pasie? Rozprucie szwa i wszycie kawałka materiału to prosty i tani sposób na to, żeby „odświeżyć” swoje ulubione spodnie. Musisz jednak pamiętać, że samo prucie szwa i wszywanie skrawka nowej tkaniny musi być wykonane ostrożnie, tak by poszerzyć spodnie w odpowiednim miejscu i uniknąć późniejszego powstawania wybrzuszeń na ich materiale.