Jak skrócić spodnie? Poznaj najlepsze domowe sposoby

jak skrócić jeansy

Za długie nogawki spodni to częsty problem. To przydarzyło się również Tobie i teraz zastanawiasz się, jak skrócić spodnie bez konieczności wizyty w zakładzie krawieckim? Jeżeli nie wiesz, jak samemu zwęzić spodnie lub skrócić nogawki, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka przydatnych porad. Pamiętaj że skracanie spodni wcale nie musi wymagać od Ciebie umiejętności szycia. Jak to zrobić bez użycia nitki? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Jak skrócić jeansy?

Za długie nogawki nie tylko wyglądają nieestetycznie, ale mogą się również szybko niszczyć, ponieważ często szorują po podłożu. Jak w takim razie skrócić jeansy bez obcinania? Na szczęście w przypadku jeansów nie powinnaś mieć z tym problemu – wystarczy, że kilka razy zawiniesz nogawkę, osiągając odpowiednią wysokość. Mała rada: pamiętaj, żeby wybierać cienki pasek materiału podczas zawijania, dzięki czemu uzyskasz nowoczesny efekt. Spodnie możesz swobodnie zawinąć aż nad kostkę.

Jak skrócić spodnie materiałowe?

Czy skracanie spodni bez maszyny jest w ogóle możliwe? Tak, jeśli skorzystasz z małego oszustwa. W przypadku modeli skinny fit i slim fit, wystarczy, że zawiniesz nogawkę na odpowiedniej długości i po prostu włożysz ją do środka. Dzięki temu, że nogawki w tych modelach przylegają do ciała, istnieje mniejsze ryzyko, że materiał będzie się przesuwał, co mogłoby oznaczać konieczność ciągłych poprawek. Proste, prawda?

Jak skrócić spodnie dresowe?

Zastanawiasz się, jak obciąć spodnie dresowe, żeby zachować ich oryginalny fason? Jeżeli spodnie mają na dole charakterystyczny ściągacz, lepiej zgłoś się do krawcowej. W tym przypadku potrzebne będą duża wiedza i doświadczenie, by nogawka po skróceniu wyglądała i układała się estetycznie.

Jak skrócić spodnie bez maszyny?

Nie masz pojęcia, jak skrócić jeansy? Skorzystaj z obecnych trendów na dziury i poszarpane krawędzie! W praktyce możesz po prostu spróbować obciąć jeansy na pożądanej wysokości i lekko wyciągnąć nitki. Dzięki współczesnej modzie, takie skracanie jeansów może przejść zupełnie niezauważone, zwłaszcza jeśli zrobisz to na modelu, który już oryginalnie ma przetarcia itp. Surowy wygląd jeansów od lat jest w cenie!

jak skrócić jeansy

Jak skrócić spodnie bez obcinania?

Nie masz maszyny do szycia lub nie potrafisz z niej korzystać, dlatego stajesz przed pytaniem: jak podłożyć spodnie bez szycia? Wystarczy, że wykorzystasz specjalną taśmę do ubrań. Sklej za jej pomocą wewnętrzną część jeansów i zawiniętą do środka nogawkę. Koszt takiej taśmy to około 10-20 złotych, a możesz ją wykorzystać również na wiele innych sposobów, na przykład podklejając zbyt luźną lub zwiewną sukienkę.

ZAPAMIĘTAJ! Za długa nogawka nie jest problemem, z którym nie mogłabyś poradzić sobie w domu. Istnieje kilka trików na to, żeby poradzić sobie bez pomocy profesjonalnej krawcowej. Zawiń ją – do środka lub na zewnątrz, sklej taśmą, albo w przypadku jeansów po prostu obetnij nogawki bez ich obrabiania i zostaw taki surowy efekt, który może wyglądać, jakby był zrobiony celowo.