Pierwsze wrażenie robimy tylko raz, dlatego kompletując strój za każdym razem warto przemyśleć nawet najdrobniejszy szczegół stylizacji. I niezależnie od tego, czy wybierasz się na ważne, oficjalne przyjęcie czy też czeka Cię popołudniowe wyjście z przyjaciółmi, dobór odpowiedniego outfitu gra kluczową rolę. Zatrzymajmy się jednak przy stylizacjach biznesowych, ponieważ to zazwyczaj one przysparzają nam problemów. A za przykład weźmy rozmowę kwalifikacyjną. W końcu chyba nie ma spotkania, podczas którego pozytywny odbiór naszej osoby jest aż tak ważną sprawą. Jakie buty wybrać na rozmowę kwalifikacyjną w zależności od pory roku? Podpowiemy Ci, które modele sprawdzą się najlepiej!
Strój na rozmowę kwalifikacyjną. O tym musisz pamiętać!
Zacznijmy od ubioru na rozmowę kwalifikacyjną. Jaki look pasuje do tego wydarzenia? Przede wszystkim schludny. Idąc na rozmowę z potencjalnym szefem zadbaj o to, by każdy element Twojej stylizacji był wyprasowany i nie znalazło się na nim żadne zabrudzenie czy odpadający guzik. Kolejną kwestią, którą należy mieć na uwadze jest elegancki charakter stroju. Nie namawiamy oczywiście, żebyś o swoim zawodowym doświadczeniu opowiadała w białej koszuli i granatowej spódnicy, jak na egzaminie, ale w dobrym tonie jest postawić na szykowny outfit. Konkrety? Świetnym rozwiązaniem będzie z pewnością klasyczna mała czarna lub plisowana midispódnica połączona z koszulą. Pamiętaj też, że także marynarka podkreśli szykowny charakter outfitu.
Modną i odpowiednią na tę okazję propozycją okaże się też garnitur, czyli hit ostatnich sezonów. Chciałabyś zawalczyć o nową posadę w jeansach? Nie ma problemu, ale powinnaś postawić na ciemny, prosty model bez aplikacji czy dziur i dobrać do niego dużą koszulę i elegancka kamizelkę lub żakiet. A czego nie należy zakładać na rozmowę o pracę? Krótkie, obcisłe sukienki, mini spódniczki, bluzki z dużym dekoltem, koszulki z nadrukiem czy szorty z pewnością nie zapewnią Ci plusa u przyszłego szefa. A na jakie kolory postawić? Najlepiej sprawdzą się stonowane i klasyczne barwy. Polecamy unikać tutaj krzykliwych barw, które mogą odciągnąć uwagę od tego, co masz do powiedzenia. A co z dodatkami? Jeśli chodzi o biżuterię, kieruj się zasadą „mniej znaczy więcej”. Aby nie rozpraszać rekrutera, dobierz delikatne akcesoria. A jak wygląda sprawa z doborem obuwia? Ten temat wymaga zgłębienia. Jakie buty będą odpowiednie na rozmowę kwalifikacyjną latem, a jakie zimą? Na jakie buty postawić, by wyglądać modnie i profesjonalnie, a jednocześnie czuć się komfortowo?
Na jakie buty na rozmowę kwalifikacyjną postawić latem?
Jakie buty założyć na rozmowę o pracę? Jednym z najlepszych rozwiązań będą klasyczne szpilki. Na jaki model warto postawić? My polecamy ten w szpic. Dlaczego? Dzięki niemu Twoja noga wyda się nie tylko dłuższa, ale i szczuplejsza. Pamiętaj, by wybrać fason z pełną pięta i zakrytymi palcami – to zdecydowanie najbardziej elegancka i stosowna do okazji opcja. A jaki kolor? Wiele zależy od tego, w jakiej tonacji stworzyłaś swoją stylizację. Najbezpieczniejszą propozycją okażą się jednak te w beżu lub w czerni. Takie buty z pewnością najłatwiej dopasują się do całej kolorystyki, a także nie będą zbyt krzykliwe.
Nie jesteś wielką fanką szpilek? Możesz też wybrać buty na grubszym słupku lub nieco niższe czółenka. A czy można wybrać płaskie buty na rozmowę kwalifikacyjną? Oczywiście, że tak. Którym modelom dajemy zielone światło? Baleriny, lordsy czy mokasyny na pewno zdadzą ten egzamin. Na jakie barwy postawić w tym przypadku? Tutaj również polecamy klasykę, choć dozwolona jest odrobina zabawy. Błękit, pudrowy róż, a może leśna zieleń? Możliwości jest wiele. Zaszalej też trochę z fasonem. Postawiłaś na mokasyny? Wybierz model z oryginalną klamrą. Idziesz w lordsach? Wzór w delikatne kwiaty świetnie uzupełni prosty look. Chcesz postawić na baleriny? A co powiesz na te ozdobione delikatnymi perłami?
Jakich butów nie zakładać na rozmowę kwalifikacyjną latem?
W tym przypadku lista również będzie długa. Których modeli butów nie wypada założyć na rozmowę o pracę? Jeśli mowa o szpilkach lub butach na obcasie z pewnością kiepskim pomysłem będzie wybór bardzo wysokich fasonów. Dlaczego? Dzięki nim Twoja stylizacja może nabrać zbyt seksownego charakteru, a i dodatkowo nie zapewnią Ci one odpowiedniej stabilności. Mało elegancko zaprezentują się także buty na wysokich platformach. Powód, dla którego warto zostawić je tego dnia w domu jest dokładnie taki sam, jak w przypadku superwysokich obcasów. Nieodpowiednim ruchem jest również postawienie na wzory z odkrytymi palcami lub piętą. A wszystko dlatego, że to mniej eleganckie rozwiązanie.
A co z modnymi fasonami z pomponami, kamieniami czy frędzlami? Tego typu buty również sugerujemy odłożyć na inna okazję – zbyt oryginalnie i mało poważnie. A którym butom na płaskiej podeszwie dajemy czerwone światło? Klapki, trampki, sneakersy, kalosze czy espadryle raczej nie przyczynią się tego dnia do Twojego modowego sukcesu. A czy sandały można założyć na rozmowę kwalifikacyjną? Odpowiedź brzmi: niekoniecznie. Odkryte palce i pięty to zdecydowanie mało szykowna propozycja. Pamiętaj też, że dobór obuwia jest dość ściśle powiązany z rodzajem pracy, o którą się ubiegasz. Największe ograniczenia czekają na wszystkich tych, którzy chcą uzyskać posadę w miejscach, gdzie obowiązuje formalny dress code, a zatem w banku czy w urzędzie. Na trochę więcej luzu mogą pozwolić sobie ci, którzy marzą o pracy jako grafik w niewielkiej czy sprzedawca w sklepie.
Na jakie buty na rozmowę kwalifikacyjną postawić zimą?
A jakie buty na rozmowę o pracę wybrać zimą? Dobrą opcją okażą się kozaki. Na jaki model postawić? Możesz wybrać ten na grubym obcasie lub słupku. Najlepszym rozwiązaniem będzie też fason tuż przed kolano. Zamsz czy skóra? Cóż, druga wersja to zdecydowanie bardziej elegancka propozycja. A na jaki kolor warto się zdecydować? Polecamy skórzane kozaki w odcieniu czerni lub ciemnego brązu. Dlaczego? Pamiętaj, że w okresie jesienno-zimowym na polskich drogach możesz spotkać wszystko – błoto, kałuże, śnieg, sól… Na jasnych butach niestety od razu będzie można dostrzec, jaką drogę przeszłaś. Wybieraj więc ciemniejsze modele, a dzięki tym unikniesz wpadki z brudnym obuwiem. A co z botkami? To także dobre rozwiązanie. Weź tylko pod uwagę, że najbardziej elegancko zaprezentują się głównie fasony na szpilce bądź słupku. Płaskie modele są zdecydowanie bardziej casualowe. Jeśli chcesz lekko urozmaicić swój outfit, wybierz botki na niewielkim obcasie typu kaczuszka.
Jakich butów nie zakładać na rozmowę kwalifikacyjną zimą?
Skoro temat dobrych butów na rozmowę kwalifikacyjną mamy omówiony, przyszedł czas, by zastanowić się, które modele warto tego dnia zostawić na dnie szafy. Według nas kiepskim pomysłem będzie stylizacja z kozakami za kolano. I choć to modna propozycja, zdecydowanie nie pasuje na tę okazję. Niezależnie od tego, czy postawisz na model na szpilce czy płaskiej podeszwie, but ten może prezentować się zbyt kobieco. Nienajlepszym rozwiązaniem będą też kozaki lub botki w zwierzęcy wzór. Dlaczego? Argumenty podobne, jak w poprzednim przykładzie, czyli zbyt odważna propozycja. Niedobrą opcją okażą się też botki z frędzlami lub innymi aplikacjami. Tego typu obuwie zostaw sobie na bardziej casualowe sytuacje. Na czarnej liście butów na rozmowę o pracę należy też wpisać kalosze. A co jeśli na zewnątrz będzie szalała ulewa? Weź buty na zmianę. Nosisz zimą obuwie sportowe? Jeśli właśnie przytaknęłaś, od razu podpowiadamy, tego typu buty także zimą nie nadaję się na tę okazję.