Co zrobić, żeby buty nie farbowały?

Buty farbują od środka: co zrobić?

Kupiłaś piękne buty, ale niestety, nie nacieszyłaś się nimi zbyt długo, ponieważ już przy pierwszym założeniu okazało się, że nieestetycznie farbują od wewnątrz? Czasami zdarza się, że niektóre materiały lekko farbują, szczególnie na początku użytkowania obuwia. Na szczęście, istnieje kilka metod, dzięki którym możesz pozbyć się problemu, zarówno domowych, jak i profesjonalnych. Dowiedz się, co zrobić, gdy buty farbują! Zebraliśmy dla Ciebie kilka pomocnych wskazówek.

Domowy sposób na farbujące buty? Lakier do włosów!

No dobrze, ale jak rozwiązać problem w sytuacji, kiedy mleko się wylało i kupiłaś buty, które zaczęły farbować? Jeśli ta zabójcza para szpilek, czółenek na słupku, mokasynów czy balerinek bardzo Ci się podoba i chcesz jakoś rozwiązać ten problem, przede wszystkim, nie wpadaj w panikę! Jeżeli buty farbują od środka możesz spróbować skorzystać z domowych sposobów. Czasami to właśnie metody stosowane przez nasze babcie i mamy okazują się najbardziej skuteczne. Jednym z najbardziej znanych rozwiązań na farbujące od wewnątrz buty jest zwyczajny lakier do włosów, który prawdopodobnie masz w swojej kosmetyczce.

Co zrobić, jak farbują buty i na Twoich skarpetach zostają nieestetyczne plamy? Ostrożnie spryskaj lakierem do włosów środek butów. Pamiętaj, możesz je ponownie włożyć dopiero, kiedy buty całkowicie wyschną. Nie zapominaj jednak, że jeśli ten sposób okaże się skuteczny i pozbędziesz się problemu, jakim są farbujące od środka buty, trik z lakierem będziesz musiała powtarzać regularnie. Dlaczego? Warstwa lakieru nie jest wieczna – z czasem zacznie się zużywać, więc konieczna będzie ponowna aplikacja. Lakier do włosów jest bezbarwny, dlatego możesz wypróbować tę metodę bez obaw, że wnętrze butów zmieni swój kolor. Dzięki temu, że zwykle lakier do włosów znajduje się w każdej łazience, nie będziesz musiała wydawać pieniędzy na dodatkowe środki.

Buty farbują od środka: co zrobić?

Nie chcesz lub nie możesz stosować domowych sposobów? Co wówczas zrobić z farbującymi butami? Jeżeli lubisz gotowe rozwiązania możesz zdecydować się na zastosowanie specjalnego preparatu na farbujące buty, którego zadaniem będzie przeciwdziałanie farbowania butów od wewnątrz. Takie środki zwykle mają postać wygodnego w użyciu spray i są pozbawione koloru, dzięki czemu nie zmieniają wyglądu Twoich butów. Podobnie jak w przypadku lakieru do włosów, stosując preparaty zabezpieczające buty przed farbowaniem od środka, możliwe, że będziesz musiała regularnie powtarzać aplikację. Kupując odpowiedni preparat pamiętaj, żeby dopasować go do materiału, z jakiego zostały wykonane buty. Cena tego rodzaju środków oscyluje zwykle w granicach ok. 15 – 30 złotych.

Czy można reklamować buty, które farbują?

Jeżeli nie wiesz co zrobić, gdy buty farbują skarpetki lub stopy, zanim jeszcze zaczniesz stosować jakiekolwiek domowe środki lub preparaty przeciwdziałające farbowaniu butów od wewnątrz, zastanów się, czy nie chcesz ich zareklamować. Sprawdź, czy w przypadku Twoich butów taka reklamacja jest możliwa.

ZAPAMIĘTAJ! Jeżeli Twoje buty farbują od wewnątrz, możesz zaopatrzyć się w odpowiednie preparaty, których zadaniem jest przeciwdziałanie pojawianiu się plam na skarpetkach lub skorzystać ze sprawdzonych domowych sposobów. Twoim sprzymierzeńcem w walce z farbującymi butami może okazać się zwyczajny lakier do włosów, jaki najprawdopodobniej masz w swojej łazience. Spryskanie lakierem do włosów farbującego wnętrza butów może wyeliminować lub przynajmniej ograniczyć problem z farbowaniem.