11 sposobów na tanie podróżowanie

Kiedy patrzysz na ceny wycieczek zagranicznych – twój portfel płacze? Zastanawiałaś się może, jak samodzielnie stworzyć wycieczkę marzeń, ale nie wydać na nią góry pieniędzy? Sprawdź nasz poradnik 11 sposobów na tanie podróżowanie! Po lekturze tego krótkiego artykułu zechcesz wyjechać za granicę w trzy sekundy! Jedyne czego potrzebujesz to wygodnego fotela, ciepłej kawy i chęci do odkrycia czegoś ciekawego! Zapraszamy do lektury!

1.       Podróżuj autostopem

Najtańszym środkiem transportu jest autostop. Dzięki nim możesz bez jakichkolwiek kosztów przejechać ogromne ilości kilometrów, poznać ciekawych ludzi w trasie i ich historie!

2.       Podróżowanie w grupie

Jadąc w podróż w dwie lub więcej osób, obniżasz koszt całej wycieczki. Spadnie cena paliwa, jedzenia, czy wynajmowano noclegu.

3.       Podróżuj poza sezonem

Jeżeli chcesz wyjechać na wakacje, podróżuj poza sezonem. Wtedy nie ma aż takiej ilości ludzi w miejscach turystycznych, więc ceny biletów wstępu do różnych obiektów, ceny noclegów i przejazdów są o wiele tańsze. Podróżowanie poza sezonem to tanie podróżowanie!

4.       Zamów bilety lotnicze wcześniej

Zamawiając bilety lotnicze z wyprzedzeniem, bardzo często okazuje się, że są niesamowitymi okazjami. Polecieć do Grecji w dwie strony za 150 zł? Tanie podróżowanie samolotem? Żaden problem! Wystarczy poszukać!

5.       Organizacja samemu wycieczki

Tańszą alternatywą do zaplanowanych wycieczek przez biura podróży są wycieczki zorganizowane samodzielnie. Często właśnie wtedy można zobaczyć dużo więcej i intensywniej niż podczas odgórnie zorganizowanych wycieczek.

6.       Couchsurfing

Jest to domena internetowa, w której można znaleźć darmowy nocleg w mieszkaniu osoby prywatnej. Często osoba, która za darmo udostępnia miejsce do spania, jeszcze proponuje pokazanie ci miasta, knajpek i kultury danego miejsca. Pamiętaj, że miłą niespodzianką dla tej osoby będzie, jak przywieziesz ze sobą trochę regionalnych pyszności!

7.       Airbnb

Kolejna domena internetowa i aplikacja, w której można znaleźć nocleg. Atrakcyjnym elementem tej strony jest to, że są to domy bądź mieszkania prywatne, które są całkowicie wynajmowane na parę dni, a ich ceny są dużo lepsze niż hoteli. Taka opcja pokazuje, że tanie podróżowanie może być komfortowe!

8.       Restauracje dla lokalsów

Polecamy jeść w restauracjach dla lokalsów. Niejednokrotnie są tańsze niż restauracje, które są przeznaczone dla turystów oraz mają dużo lepsze i świeższe jedzenie.

9.       Gotuj sam

Jeżeli chcesz jeszcze więcej zaoszczędzić, możesz gotować sam. Zabierz ze sobą do samochodu kuchenkę gazową, która ułatwi Ci gotowanie obiadów.

10.   Darmowe atrakcje

W trakcie wyjazdów poszukaj darmowych atrakcji w danym miejscu. Bardzo często organizowane są różne darmowe formy wypoczynku. Oprócz tego jest lato w mieście – w niektóre dni darmowe muzea, czy darmowe treningi na świeżym powietrzu.

11.   Wypożyczalnia samochodów

Zamiast podróżować taksówką, proponujemy wypożyczyć małe autko. Dzięki nim zawsze będziecie niezależni i dotrzecie wszędzie tam, gdzie będziecie chcieli. Dzieląc jeszcze wynajem na kilka osób, na pewno zaoszczędzicie wiele pieniędzy. Nie zapomnijcie jednak sprawdzić, ile trzeba mieć lat w danym kraju, aby bez problemu wypożyczyć samochód.

A jakie są Twoje sposoby na tanie podróżowanie?

11 sposobów na tanie podróżowanie