Jak się ubrać do samolotu, żeby zagwarantować sobie wygodną podróż?

co założyć do samolotu

Podróżowanie samolotem stało się nieodłączną częścią ludzkiego życia. Latamy w interesach, w odwiedziny do rodziny lub na wakacje. Czasami podróż samolotem potrafi trwać kilkanaście godzin. Jak w takim razie ubrać się do samolotu, żeby zagwarantować sobie komfort? Podpowiemy Ci, co zrobić, żeby rozsądnie zaplanować stylizację do samolotu. Dowiedz się, jakich zasad powinnaś się trzymać!

Stylizacje na podróż samolotem: o czym powinnaś pamiętać?

Zastanawiasz się, w co ubrać się do samolotu? Przede wszystkim nie zapominaj, że Twój strój do samolotu powinien być wystarczająco wygodny. Na co musisz zwrócić szczególną uwagę, jeśli planujesz ubiór do samolotu?

  • Długość podróży. To oczywiste, że to, w czym najlepiej wsiąść do samolotu, jest ściśle uzależnione od długości lotu. Inaczej możesz się ubrać, kiedy lot będzie trwał godzinę, a inaczej, jeśli musisz być przygotowana na kilkunastogodzinną podróż. O tym, jak się ubrać na długi lot, przekonasz się  już za chwilę!
  • Pogoda. Zastanawiając się, jak się ubrać do samolotu do Turcji, czy jakiegokolwiek innego kraju, miej na uwadze nie tylko lokalne warunki pogodowe, ale również pogodę, którą zastaniesz na miejscu, po przylocie. Przykładowo, w Polsce może być zima, ale w miejscu, do którego lecisz, temperatury będą bardzo wysokie. Nie zapominaj o tym, planując swój outfit do samolotu.
  • Twój gust. Jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie: jak się ubrać w podróż samolotem, nie zapominaj o własnych oczekiwaniach i potrzebach. Dla jednej osoby najwygodniejszym strojem będą dresy, ale dla drugiej mogą to być równie dobrze jeansy lub spódniczka. Przeanalizuj, jakie ubrania oznaczają dla Ciebie największy komfort i na tej podstawie przygotuj swój strój.

Jak się ubrać do samolotu zimą?

Zima może oznaczać równie dobrze ciepłą pogodę, jak również siarczyste mrozy. Co w takim razie warto ubrać do samolotu w czasie tej pory roku? Postaw na warstwy! Warstwy nie tylko dobrze chronią przed zimnem, ale także będą wygodnym rozwiązaniem – możesz z łatwością zdjąć jedno z okryć, kiedy na pokładzie lub lotnisku zrobi się cieplej. Dobrym połączeniem będzie bawełniany podkoszulek, rozpinana koszula oraz bluza lub sweterek.

Jak ubrać się do samolotu latem?

Nie wiesz, jak ubrać się na podróż samolotem latem? Wbrew pozorom włożenie krótkich spodenek i bluzki z krótkim rękawem może okazać się kiepskim pomysłem, nawet jeśli temperatury na zewnątrz są wyjątkowo wysokie. Dlaczego? Ze względu na klimatyzację. Jeżeli w samolocie będzie włączona klimatyzacja, musisz być przygotowana na to, że temperatura w jego wnętrzu może okazać się dla Ciebie dosyć niska. Właśnie dlatego, w miarę możliwości staraj się zabrać ze sobą cieplejszą bluzę i wybieraj przewiewne ubrania, które pozwolą Twojej skórze oddychać.

Jak ubrać się na długi lot samolotem?

Przed Tobą kilkunastogodzinna podróż? W takim razie, pytanie: jak najlepiej się ubrać na podróż do samolotu, zyskuje szczególne znaczenie. Lot spędzony w niekomfortowym stroju może znacząco zepsuć nastrój już na samym początku Twojego wyjazdu. Co w takim razie ubrać na długą podróż samolotem? Jeśli pogoda na to pozwala, możesz zdecydować się na miękkie, niekrępujące ruchów dresy. Takie spodnie do samolotu w wielu przypadkach okazją się prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Do tego doskonale pasuje bluza dresowa. Pod spód możesz włożyć bluzkę z krótkim bądź długim rękawem.

W stylizacjach do samolotu wygoda może iść w parze estetyką. Zamiennikiem dresów, które również możesz wystylizować w bardzo kobiecy i modny sposób, będą również legginsy i szeroka bluza lub ulubiona koszula wykonana z miękkiego materiału. Jeśli musisz liczyć się z niższymi temperaturami, zadbaj o to, żeby legginsy były wykonane z grubszej tkaniny lub miały ocieplenie, np. z polaru. Pod koszulę lub bluzę możesz założyć dodatkową bluzkę. Jeszcze raz przypominamy, że zastanawiając się, jaki strój pasuje do samolotu, bierz pod uwagę pogodę w miejscu wylotu i przylotu. Na koszulę możesz założyć również długi, wiązany w pasie kardigan, który szczególnie dobrze pasuje do legginsów.

Jakie buty włożyć do samolotu? Chyba nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, jeśli stwierdzimy, że buty powinny być wygodne i dostosowane do warunków panujących na zewnątrz. Odpowiednie buty to podstawa całej stylizacji, zwłaszcza w przypadku bardzo długiej podróży. Zrezygnuj ze sztywnych, uciskających stopy modeli. Zastąp je butami, w których czujesz się komfortowo i swobodnie. Często sama podróż jest już stresującym doświadczeniem, dlatego dobrze jest się do niej odpowiednio przygotować i zminimalizować ryzyko ewentualnych problemów ze swoim strojem.

ZAPAMIĘTAJ! W co się ubrać na podróż samolotem? Planując swoją stylizację, w pierwszej kolejności zwróć uwagę na swoją wygodę. Kilkunastogodzinna podróż w niewygodnych ubraniach może okazać się prawdziwą drogą przez mękę, a tego wolałabyś uniknąć, prawda? Zwróć też uwagę na pogodę, zarówno w miejscu wylotu, jak i przylotu.. Ubrania, które wybierasz na podróż nie mogą też krępować Twoich ruchów.