Kolory na sezon wiosna 2019 – przegląd trendów

Chcesz wiedzieć, jakie są kolory na sezon wiosna 2019? Sprawdź nasz przegląd i zainspiruj się do stworzenia unikatowych stylizacji na każdą okazję. 

Kolory na sezon wiosna 2019

Po tygodniach mody przyszedł czas na wcielenie trendów z wybiegów na streetwear. Jak doskonale widać, ten sektor fashion zdobywa coraz większą popularność i często to on stanowi jedną z głównych inspiracji dla projektantów. W końcu kto nie kocha luźnych T-shirtów, jeansów czy sneakersów? Świat barw we współczesnej branży modowej będzie miał różne oblicza, tak, by dopasować się do większej ilości sylwetek i typów urody. Wcześniej jednak badacze trendów wytypowali kolory, które nawiązują do dzisiejszych, rewolucyjnych przemian. Stawiają nacisk na to, co będzie kojarzone z eksplorowaniem, odkrywaniem tego, co nieznane. W dzisiejszym świecie, gdzie głównym mianownikiem dla tych szeregu przemian ma być słowo GLOBALIZACJA, warto pokusić się o mocne kolory. To one będą symbolem niezależności w środowisku, gdzie tak bardzo o nią ciężko i gdzie jesteśmy w dużym stopniu swoimi klonami. W dzisiejszym artykule postaramy się Wam przybliżyć, jakie kolory na sezon wiosna 2019 zdominują światowe ulice! Na co warto postawić, jeśli pragniemy wyróżnić się z tłumu. Mamy nadzieję, że zainspirujecie się naszym artykułem i będziecie na bieżąco z tym, co jest na topie!

Żółty kolor 2019
lamode.info

Słoneczny powiew świeżości

Mocne, wyraziste kolory jak już wspomniano wyżej, będą grały pierwsze skrzypce na światowych wybiegach i ulicach. Na czołowe miejsce wysuwa się słoneczna żółć, której towarzyszyć będą jasne pastele. Ta mieszanka ma być alternatywą dla tych, którzy boją się sięgnąć po bardzo mocne barwy, bo przyzwyczajeni są do neutralnych zestawień. Dla tych jednak, którzy kochają barwy i wyróżnianie z tłumu jest ich głównym celem, mogą skorzystać z bardzo modnej w tym sezonie czerwieni i wszystkich odcieni fioletu. Ten zabieg ma na celu odejście od bardziej komercjalnego wizerunku w bezpiecznych kolorach różu i pastelowych odcieniach. Projektanci nawołują się do zabawy kolorem, uwydatniając to szczególnie podczas tegorocznych pokazów na Fashion Weekach, szczególnie widoczne w projektach haute couture. Nie tylko jednak kolory na sezon wiosna 2019, przychodzą nieoczekiwaną zmianę. Podobnie jest z materiałami: połyskujący jedwab to główny hit, który zdobywa coraz większą popularność! Baw się modą i pokaż, jak istotna jest w niej wyobraźnia!

Kolory na wiosnę 2019
lamode.info

Kolory ziemi kolejną inspiracją

Natura często jest jednym z przejawów inspiracji. Kolory ziemi to kolejny z nich, gdzie w połączeniu z czerwienią będzie stanowił spójną opowieść. Kolory na sezon wiosna 2019 mają na celu podgrzanie atmosfery w stylizacjach i pokazanie nowego wymiaru mody. Mocne, a zarazem sensualne kolory doskonale będą wyglądały w przypadku bielizny i akcesoria. Ten rok będzie więc głównie należał do dodatków, które nadadzą świeżości i charakteru w jednym. Materiały, na których sprawdzi się taka kolorystyka to głównie dzianina i bawełna. Nie możemy się więc doczekać wiosny, bo na samą myśl o kolorach, które będą jej towarzyszyć, chcemy jej już! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o trendach na nadchodzący sezon SS2019, koniecznie zajrzyjcie do artykułu Paryski tydzień haute couture.

Jakie modne kolory 2019
lamode.info

Rewolucja błękitu i barwy mięty

Błękit królować będzie szczególnie w letnich sukienek. Odejście od kwiatowego motywu na rzecz jednolitych, klasycznych sukienek pokaże, że mniej znaczy więcej. Kolory błękitu mają odzwierciedlać połączenie z naturą, o którym wedle tego, co mówią projektanci, zapominamy. Bardzo modne będą total looki we wszystkich odcieniach koloru niebieskiego. Podobnie z kolorem miętowym, który już od kilku sezonów gości na arenie międzynarodowych pokazów. Ten kolor projektanci wcielili do takich elementów ubioru jak: szyte na miarę spodnie, lekkie sukienki oraz delikatne swetry.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=e_9xLF7QiB0[/embedyt]

Tegoroczna edycja Fashion Weeków pokazała, jak bardzo inspiruje ją środowisko, które nas wszystkich otacza. Mowa nie tylko o przejawach natury, ale o wszystkich zmianach społecznych, które determinują naszą egzystencję. Kolory mają więc pomóc wydobyć energię i poczucie indywidualizmu, które poprzez ostatnie wydarzenia zostało stłumione.