Czego nie wiecie o Karlu Lagerfeldzie?

Wczoraj świat obiegła smutna wiadomość o śmierci jednego z największych projektantów na świecie Karla Lagerfelda. Mówi się o tym, że skończyła się pewna epoka w świecie mody. Projektant, choć znany ze swojego ciętego języka, ekscentrycznych zachowań, to bez wątpienia twórca sukcesu domy mody Chanel. Karl Lagerfeld zmarł w wieku 85 lat w  Neuilly- sur- Seine. Chorował na raka trzustki. Jeśli ciekawi Was sylwetka Lagerfelda, to koniecznie przeczytajcie nasz artykuł! Czego nie wiecie o Karlu Lagerfeldzie? Sprawdźcie sami!

Luksus to jego drugie imię

Karl Lagerfeld nigdy nie krył się z tym, że kocha swój wystawny styl życia. Znany był  z tego, że uwielbiał elektroniczne nowości- kolekcja ponad 60 Ipadów robi wrażenie! Jego majątek szacuje się na 125 milion dolarów. Karl Lagerfeld marzył o byciu rysownikiem, ale wiedział, że to kariera projektanta przyniesie mu najwięcej korzyści. Jak widać, to była dobra decyzja!

Czego nie wiecie o Karlu Lagerfeldzie
Cosmopolitan.pl

Ekscentryk i wizjoner w jednym

Jak na wielkiego artystę przystało, budził wiele kontrowersji. Czego nie wiecie o Karlu Lagerfeldzie?Na pewno tego, że swoim pokazem w 1993, gdzie prezentował kolekcję Fendi, wzbudził ogromne oburzenie. Projektant zatrudnił do niego striptizerki i gwiazdy filmów dla dorosłych. Redaktor naczelna amerykańskiego wydania magazynu „Vogue” Anna Wintour nie kryła swojego zażenowania. Podobno opuściła pokaz w czasie jego trwania. Jego ekscentryczna osobowość i zamiłowanie do luksusowego stylu życia widać po rozpieszczaniu jego kotki Choupette, której profil na Instaramie obserwuje ponad 100 tysięcy ludzi.  Sam mówił o niej, że jest najpiękniejszym kotem na świecie. Planował nawet poślubienie swojego ulubionego pupila..  Bez wątpienia te typowe dla wielkich twórców ekscentryczne zachowania, kształtują ich niezwykłą osobowość, która pozwala im na tworzenie prawdziwych dzieł sztuki.

Czego nie wiecie o Karlu Lagerfeldzie?
Hiro

Karl Lagerfeld i jego używki

Bliscy znajomi Karla mówią, że mistrz nie był za specjalnie za używkami. Sam mówił, że nigdy nie zapalił papierosa. Nie przepadał również za alkoholem. Uwielbiał za to.. Pepsi.  W swojej ogromnej rezydencji, czekał na niego zawsze osobisty lokaj, który podawał kielich Pepsi Max na srebrnej tacy. To właściwie jedyna używka Karla, jeśli w ogóle można tak mówić. Uwielbiał również spędzać czas w saunie. Taką formę relaksu lubił najbardziej. Jak mówił, to jego czas na przemyślenia i tworzenie wizji. 

Talent nie jedno ma imię

Karl, znany był z tego, że do każdej powierzonej mu roli podchodził bardzo poważnie. Angażował się we wszystko na 100%. Był wszechstronnym artystą. Nie tylko zajmował się projektowaniem, ale bardzo często sam reżyserował swoje pokazy. Wielką furorę zrobił film wyreżyserowany przez niego i Pharrella Williamsa. Główną rolę odegrała tam modelka Cara Delevingne, a sam tytuł video to „Reincarnation”. Oprócz tego był cenionym fotografem. Jego sesja dla amerykańskiego magazynu o modzie „V”, gdzie fotografował Justina Biebera, obiegła cały świat i spotkała się z ogromnym entuzjazmem ze strony krytyków. Do tworzenia swoich szkiców używał cieni do powiek, szczególne w czerwonym kolorze, który na specjalne zamówienie stworzyła dla niego jedna z marek.

Czego nie wiecie o Karlu Lagerfeldzie?
Kobieta.dziennik.pl

Mistrz autokreacji

Mówił o sobie, że zawsze wiedział, że jest stworzony do bycia legendą. Kultowa postać Karla Lagerfelda będzie zawsze w pamięci świata mody. Stworzył unikalne projekty, zrewolucjonizował podejście do mody. Nawet jego wizerunek budził ogromne zainteresowanie. Charakterystyczny kucyk, który towarzyszył mu od 1976 roku, wykrochmalony kołnierz, czarne rękawiczki i okulary przeciwsłoneczne stały się jego nieodłącznymi atrybutami. 

Mistrz pozostawił po sobie ogromny dorobek, który będzie inspiracją dla kolejnych twórców. Mamy nadzieję, że artykuł Czego nie wiecie o Karlu Lagerfeldzie? Choć trochę przybliżył Wam jego postać- ikony mody XXI wieku. Jeśli chcecie poczytać jeszcze trochę o Karlu, odsyłamy Was do poprzedniego artykułu Karl Lagerfeld nie żyje – Ikona Mody. Zachęcamy Was również do obejrzenia słynnego pokazu z 1993 roku:

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=UzDLs75XLAk[/embedyt]