10 najpopularniejszych blogów w Polsce o modzie męskiej [Ranking]

Kto w Polsce pisze o modzie męskiej? Sprawdziliśmy, które blogi traktujące o trendach i modnych stylizacjach dla panów są najbardziej popularne. Przyznaliśmy im punkty w dwóch kategoriach i wyłoniliśmy zwycięzców. Ciekawe, czy znasz ich wszystkich… Poznaj finałową dziesiątkę i daj się ponieść fali inspiracji!

O rankingu

Proces tworzenia rankingu podzieliliśmy na 3 etapy. Najpierw zbudowaliśmy bazę polskich blogów o modzie męskiej. Następnie dla każdego z nich sprawdziliśmy dwie metryki –  liczbę fanów na Instagramie (stan na koniec kwietnia 2020 r.) oraz widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania (źródło: Senuto). 

W kolejnym kroku uszeregowaliśmy je malejąco i przyznaliśmy punkty na podstawie wolumenu obu metryk, po czym punkty te zostały zsumowane. Blogi, które znalazły się w niniejszym rankingu, otrzymały najwięcej punktów łącznie w obu kategoriach.

Wyniki rankingu

MiejsceBlogerAdres blogaWidoczność GoogleFani InstagramPunkty
1Mr Vintagehttp://mrvintage.pl/28 70023 20033
1Łukasz Podlińskihttps://www.podlinski.net/17 90036 20033
2Ekskluzywny menelhttps://www.ekskluzywnymenel.com/5 80070 70031
3Jan Adamskihttps://janadamski.eu/9 70025 80030
4Czas gentlemanówhttps://czasgentlemanow.pl/20 20010 20029
5Jakub Roskoszhttps://jakubroskosz.com/2 20072 40028
6Modny tatahttp://modnytata.pl/922114 00027
7Tomasz Miller https://tomaszmiler.com/4 80024 70026
8Dandycorehttps://dandycore.pl/8 3008 73023
9Facet Jestemhttps://www.facetemjestem.pl/19 3003 95722
10Jego-styl.plhttps://jego-styl.pl/15 0003 27219
11Pan Gronohttps://pangrono.pl/84519 50018
134gentlemanhttps://4gentleman.pl/3 9006 47217
14Casualism.plhttp://casualism.pl/3 6007 37217
15Rebel – fashion stylehttp://www.rebelfashionstyle.com/2550 90018
16Gmale.plhttps://gmale.pl/1 8006 42413
17Krzysztof Dolatahttp://krzysztofdolata.com/5707 95312
18Outdersenhttp://www.outdersen.com/20311 90013
19Luigi Saladinihttps://luigisaladini.fashion.blog/7055797
20Kiermanhttp://www.kierman.pl/2151244

TOP10 polskich blogów o modzie męskiej

1. miejsce: Mr. Vintage i Łukasz Podliński

Na najwyższym stopniu podium w niniejszym rankingu uplasowało się dwóch zwycięzców! Najwięcej punktów zdobyli Mr. Vintage oraz Łukasz Podliński.

Mr. Vintage – http://mrvintage.pl/

Pod pseudonimem Mr. Vintage występuje Michał Kędziorka. O modzie męskiej pisze już od dekady i w tym czasie stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych osobowości blogosfery. To jeden z tych tych blogerów, których się po prostu zna! 

Laureat licznych rankingów i nagród, m.in.  “Blog Roku 2012”, “Najlepszy męski blog 2014” i “Najlepszy blog o modzie męskiej 2015” systematycznie dodaje w swoim serwisie ciekawe treści. Przeczytasz tam o modowych hot trendach i poznasz ponadczasowe wskazówki, jak stworzyć własny styl. 

Michał Kędziorka jest również autorem książki pt. “Rzeczowo o modzie męskiej”, która została uznana za jedną z najlepszych pozycji na rynku w temacie mody dla mężczyzn. 

Warto podkreślić, że w naszym rankingu blog MrVintage.pl otrzymał najwięcej punktów za widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania Google. Oznacza to, że Michał świadomie dba o rozwój swojej strony i planuje treści na bloga w oparciu o rzeczywiste zapytania użytkowników w wyszukiwarce.

Łukasz Podliński – https://www.podlinski.net/

Łukasz Podliński nie tylko prowadzi bloga sygnowanego własnym nazwiskiem, ale również aktywnie rozwija swój kanał na YouTube, którego liczba subskrybentów przekroczyła już 107 tysięcy! Oprócz tego, systematycznie pojawia się na Instagramie, gdzie niemal każde zdjęcie notuje ponad 2 tysiące serduszek. Człowiek orkiestra? Biorąc pod uwagę, że dodatkowo, na prośbę swoich fanów, otworzył również sklep z kosmetykami dla mężczyzn, ten tytuł na pewno mu się należy!

O czym Łukasz pisze na swoim blogu? W głównej mierze znajdziesz tam tematy skupione wokół mody męskiej, ale brakuje też porad dotyczących stylizacji włosów (Podliński przyznaje, że to jego konik) czy “męskich spraw”. 

Na pierwszym miejscu w rankingu najpopularniejszych blogów o modzie męskiej Łukasz Podliński znalazł się bynajmniej nie przypadkowo!

2. miejsce – Ekskluzywny menel: https://www.ekskluzywnymenel.com/

Drugie miejsce w rankingu przypadło Ekskluzywnemu Menelowi, który od kiedy zaistniał w internecie, stał się prawdziwą ikoną mody męskiej! Bloger jest niezwykle popularny zwłaszcza na Instagramie, ale i w Google radzi sobie bardzo dobrze. Co ciekawe, kanał “Ekskluzywny Menel” istnieje również na YouTube – do tej pory ukazało się tam niemal 30 filmów.

Ekskluzywny menel to Kamil Pawelski, który swojego bloga prowadzi od 2013 roku. Publikuje lookbooki, wskazuje trendy, podpowiada stylizacje, ale zapisuje również swoje menelskie myśli

Menel szybko zdobył wysoką popularność, dzięki czemu w 2019 roku wystąpił m.in. w programie “Twoja twarz brzmi znajomo” emitowanym na Polsacie. Napisał również książkę pt. “Ekskluzywny menel”, a jakiś czas temu spełnił swoje marzenie i wydał debiutancką płytę. 

3. miejsce – Jan Adamski: https://janadamski.eu/

Kto powiedział, że scena blogosfery należy wyłącznie do millenialsów? Jan Adamski z bloga JanAdamski.eu skutecznie temu zaprzecza! Dystyngowany pan z wąsem, w świetnie skrojonym garniturze, kapeluszu i kolorowych skarpetkach podbija internet swoimi bogato ilustrowanymi poradnikami na temat męskiej mody. Każdy publikowany przez niego wpis jest ochoczo komentowany przez czytelników. I tak od marca 2014 roku, kiedy na blogu pojawił się pierwszy wpis. 

Jan jest również bardzo aktywny na Instagramie, gdzie zgromadził już społeczność liczącą niespełna 26 tysięcy osób. Systematycznie dodaje na swoim profilu zdjęcia eleganckich stylizacji, obfitujących w gustowne marynarki i niebanalne dodatki. Trzeba przyznać, że na każdym z nich wygląda imponująco!

Nas za serce szczególnie ujął jego krawat z wzorem w mikołaje, który Jan założył podczas przedświątecznej wizyty w studiu “Pytanie na śniadanie”! 

Gratulujemy miejsca na podium!

4. miejsce – Czas gentlemanów: https://czasgentlemanow.pl/

Miejsce tuż za podium zajmuje blog Czas Gentlemanów prowadzony przez Łukasza Kielbana. Oprócz bloga, autor rozwija również kanał na YouTube pod tą samą nazwą – liczba subskrybentów przekroczyła już 150 tysięcy! Częste publikacje sprawiają, że zarówno blog, jak i kanał wprost tętnią życiem.

Jaką tematykę podejmuje na swojej stronie Łukasz? Oprócz wskazówek jak się ubierać, czesać i tworzyć własny wizerunek, bloger udziela również porad na temat rozwoju osobistego oraz relacji. Odwiedź CzasGentlemanow.pl również wtedy, gdy szukasz porad na temat savoir-vivre’u. 

Nie sposób nie wspomnieć, że gdyby nasz ranking powstawał wyłącznie w oparciu o ocenę widoczności bloga w Google, CzasGentlemanow.pl zająłby drugie miejsce zaraz po Mr. Vintage. Gratulacje!

5. miejsce – Jakub Roskosz: https://jakubroskosz.com/

Jakub Roskosz prowadzi swojego bloga ponad 7 lat. W tym czasie stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych blogerów modowych w Polsce. 

Oprócz mody Jakub omawia również tematy bieżące leżące w spektrum zainteresowania mężczyzn czytających jego bloga. Jak sam przyznaje, grupa docelowa, dla której w głównej mierze kieruje swoje treści, to faceci w wieku od 20 do 34 lat zainteresowani klasyczną modą męską. Warto tu podkreślić, że Jakub to mężczyzna, który stawia na elegancję i to właśnie o tym typie wizerunku pisze najwięcej.

Na blogu Roskosza można znaleźć również liczne relacje z mniejszych i większych podróży realizowanych w ramach współpracy z markami. 

Wiesz, że pod koniec kwietnia 2020 roku na Instagramie obserwowało go już ponad 72 tysiące osób? Gdybyśmy w naszym rankingu brali pod uwagę jedynie tę metrykę, Jakub Roskosz zająłby 2 miejsce!

6. miejsce – Modny Tata: http://modnytata.pl/

Modny Tata, czyli Michał Będźmirowski, to najpopularniejszy bloger modowy polskiego Instagrama! Kwiecień 2020 zakończył z liczbą ponad 114 tysięcy subskrybentów na koncie, co spośród blogerów naszego zestawienia daje mu pierwsze miejsce. Zresztą, jak sam przyznaje, to właśnie na Instagramie narodził się pomysł na Modnego Tatę.

Na co dzień Michał Będźmirowski to wykładowca akademicki, a także oddany mąż i ojciec. Jego priorytetem jest łamanie obowiązującego stereotypu mężczyzny oraz rodzica. Stara się udowadniać na swoim przykładzie, że udane życie rodzinne można z powodzeniem łączyć z pasją oraz pracą zawodową. Podkreśla przy tym, że nie chce kreować się na ojca idealnego, mimo że tej roli poświęca się w pełni. 

Podobnie jak Mr. Vintage i Ekskluzywny Menel, Modny Tata również wydał swoją książkę – “Jak być fajnym tatą i nie zwariować”.

7. miejsce – Tomasz Miller: https://tomaszmiler.com/

Tomasz Miller jest jedną z tych osób, które jeśli jeszcze czegoś w życiu nie próbowały, to na pewno to zrobią! Wystarczy zajrzeć do zakładki “O mnie”, aby się o tym przekonać. Jak wyglądała droga Tomka do bloga, na którym, jak sam pisze – swobodnie porusza się po wszystkich tematach związanych z życiem współczesnego, eleganckiego mężczyzny? 

Z wykształcenia biotechnolog, Tomek dość wcześnie zdecydował się na zmianę kierunku swojej drogi zawodowej i otworzył biuro tłumaczeń. Podczas pracy na konferencjach, rozpoczęła się jego fascynacja garniturami. Kilka lat później porzucił więc branżę tłumaczeniową, aby otworzyć sklep z klasycznymi ubraniami męskimi, aż wreszcie zbudował własną markę ubraniową. 

Jedno jest pewne – na blogu Tomka znajdziecie mnóstwo informacji na temat eleganckich stylizacji, garniturów, marynarek czy koszul. A to tylko część tematów, w których Tomasz jest ekspertem!

8. miejsce – Dandycore: https://dandycore.pl/

W odróżnieniu od wszystkich pozostałych blogów, które znalazły się w niniejszym rankingu, Dandycore.pl nie jest prowadzony przez jedną osobę, ale rozwija go aż czterech elegantów. Do ekipy należą: Adam Ptak, Dawid Tymiński, Karol Majchrzak i Piotr Karwala. 

Nazwa bloga pochodzi od słowa dandyzm, które przyświeca autorom bloga. Dandycore nazywają ruchem, który “przywrócił dandyzm jako atrakcyjną propozycję męskiego, jakościowego stylu życia”. O czym więc piszą na blogu? Niemal wyłącznie o modzie i stylu – polecamy głównie wpisy z cyklu Wyprzedażowe okazje oraz Kapsułowa garderoba.

Panowie wydali również książkę “Męska szafa”, która na portalu Lubimyczytac.pl osiągnęła zawrotną ocenę 8,7/10. 

9. Facet Jestem https://www.facetemjestem.pl/

Facetem Jestem (i o siebie dbam) to blog Tomasza Saweczko. Kłamstwem byłoby stwierdzenie, że to blog skupiony na modzie męskiej, chociaż artykuły w tej tematyce również często się pojawiają. 

W serwisie FacetemJestem.pl znajduje się jednak wiele artykułów poświęconych również innym zagadnieniom – od treningów i budowania masy, przez relacje z kobietami oraz życie seksualne, z nowinkami technologicznymi włącznie. Spektrum podejmowanych tematów jest bardzo szerokie.

Trzeba przyznać, że blog FacetemJestem.pl świetnie radzi sobie w Google – gdyby ranking powstał wyłącznie w oparciu o ocenę widoczności blogów w wyszukiwarce, serwis Tomasza Saweczko znalazłby się na 3 miejscu. 

Ciekawostka

Gdybyśmy brali pod uwagę wyłącznie liczbę fanów na Instagramie, w TOP10 znaleźliby się również:

Gdybyśmy brali pod uwagę wyłącznie widoczność w Google, w TOP10 znalazłby się także blog 4gentleman.pl.