Tanie podróżowanie po Europie – jak zaoszczędzić?

Kto z nas nie marzy o podróżowaniu do krajów europejskich? Chcemy poznawać kulturę, odkrywać, inspirować się i odpoczywać! Tak zwany wyjazd krótkoterminowy City Break to coraz bardziej popularne zjawisko wśród młodych ludzi, którzy na co dzień spędzają godziny w pracy i potrzebują chwilowego oderwania się od rzeczywistości. Zmiana otoczenia pozytywnie wpływa na poprawę nastroju. Musisz zaryzykować i poznać sposoby na tanie podróżowanie po Europie. Z tego artykułu dowiesz się jak zobaczyć wiele przy niskim nakładzie finansowym.

Tanie podróżowanie po Europie

Tanie podróżowanie po Europie – czy to w ogóle możliwe?

Pierwsza zasada to podróżowanie poza sezonem. Wybieraj kraj, w którym jest ciepło, gdy u nas doskwiera chłód i na odwrót! Ceny podróży na Maltę będą znacznie niższe w lutym i w marcu. Temperatura w tym miejscu waha się pomiędzy 14, a 20 stopniami Celsjusza, a wiatr, który tam występuje, jest naprawdę przyjemny. Luty to również okres karnawału, tak więc w każdym miejscu europejskim spotkasz bawiących się ludzi! A taka dawka pozytywnej energii przyda Ci się z pewnością! Dobrym miejscem jest również Italia. Marzec i kwiecień to idealny czas. Klimat śródziemnomorski charakteryzuje się tym, że jest ciepło i swobodnie można wybrać letni outfit.

Które linie lotnicze warto wybrać?

Tanie podróżowanie po Europie

Jeśli chodzi o linie lotnicze, warto sprawdzić ofertę WizzAir. To tam z kartą Discount zgarniesz dodatkowe 10 Euro na przelot. Standardowa opłata za kartę wynosi 29,99 Euro, a przy dobrym zaplanowaniu krótkich urlopów zwraca się po 2 podróży; zakładając, że podróżujemy w towarzystwie drugiej osoby. WIzzAir zakłada darmowy bagaż w postaci plecaka o wymiarach 20x30x40, a przy krótkim wypadzie (2-3) dni to w zupełności wystarczająca opcja. Promocje na WizzAir trafiają się min. raz w miesiącu, a karta Discount Club łączy się z pozostałymi zniżkami.

Zaplanuj drogę z lotniska do miasta przed wyjazdem!

To bardzo ważne. Szczerze polecamy to rozwiązanie. Przykre rozczarowanie spotyka tych, którzy zakładają, że jakoś to będzie. Często zdarza się, że ceny biletów się zmieniają. Im później rezerwujesz, tym gorzej dla Ciebie. Często również okazuje się, że lotniska są bardzo oddalone od centrum. Zadbaj o swój komfort podróżowania jeszcze przed wylotem!

Noclegi? Przecież to takie drogie!

Tanie podróżowanie po Europie

No i jesteś w błędzie! Poznając 11 sposobów na tanie podróżowanie, odkryjesz że istnieją takie portale jak booking.com lub Airbnb. Tam za naprawdę niewielką cenę stosunkowo wcześniej zarezerwujesz odpowiedni obiekt. Nikt nie mówi o płatności z góry. W opcji filtrowania poza standardem pokoju wybierzesz również płatność na miejscu w obiekcie. Najczęściej nikt nie wymaga płacenia zaliczki, a jeśli już takowa się pojawia, to zazwyczaj na 2, 3 dni przed przylotem. Uważaj jednak na opinie bywalców. Średnia ważona wyliczana jest na podstawie lokalizacji, dostępu do komunikacji, czy dodatkowych opcji jak Wi-fi, czy łazienka w pokoju. Poczytaj, by zapobiec sytuacji, że pokój, który otrzymasz, będzie w kiepskim stanie.

Kupuj w markecie i gotuj sam!

Tanie podróżowanie po Europie to również oszczędności związane z jedzeniem! Przede wszystkim zadbaj o to, by rezerwacja w hotelu miała wliczone śniadanie. To niewielka różnica w cenie, a przyznaj szczerze, czy po nocnej wyprawie w miasto będziesz mieć ochotę na poranne przygotowywanie śniadania lub szukanie bistra, w którym je zjesz. Jeśli chodzi o popołudniowe posiłki, warto w mapach Google poszukać restauracji pod hasłem tanie jedzenie. Filtr wskaże Ci punkty położone najbliżej Ciebie, które zarekomendowali inni. Inną opcją jest Trip Advisor, który tworzy rankingi pysznych miejsc w stosunkowo niskiej cenie. Trzecią opcją jest kupowanie w markecie i gotowanie w hostelu. Sprawdzaj przed wyjazdem, czy punkty, które wybierasz, mają kuchnię dla gości.

Zwiedzaj późną porą

Mówi się, że pora dnia nie ma znaczenia. Nic bardziej mylnego! Nocą większość miejsc turystycznych jest po prostu ciekawsza, żeby nie powiedzieć tańsza. Warto przed wylotem sprawdzić najbardziej atrakcyjne turystycznie miejsca i zorientować się, o których godzinach jest najtaniej lub nieodpłatnie. Gwarantujemy, że  tych miejsc znajdziecie sporo. Jeśli szukasz odpowiedniego źródła inspiracji od kogoś, kto podróżuje dużo, odsyłamy do poniższego video.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=JFee6ex9Qa8[/embedyt]

Nie zapomnij…

Na sam koniec, choć jest to artykuł o optymalizowaniu kosztów wyjazdu, pamiętaj… O paszporcie lub dowodzie osobistym. To bardzo ważne, by mieć przy sobie już na miejscu dokument tożsamości. Wychodząc na miasto, możemy zostać poproszeni o okazanie dokumentu ze zdjęciem w ramach rutynowej kontroli. To, o czym nie możesz zapomnieć to aparat fotograficzny, przecież warto zapamiętać niektóre miejsca, by móc potem do nich wrócić. Warto również mieć przy sobie coś do notowania. Zwykły brulion wystarczy, by zapisać przepis na lokalny przysmak, czy zanotować ważne informacje, które usłyszymy od przewodnika. Telefon, wygodne buty i okulary przeciwsłoneczne to basic. Nie zapomnij, o jeszcze jednej BARDZO WAŻNEJ RZECZY. Świat na Ciebie czeka!

Tanie podróżowanie po Europie