Odciski i pęcherze to problem wszystkich kobiet. I choć każda z nas próbuje unikać ich jak ognia, zakładając nową parę butów, narażamy się na powstanie podrażnień na nogach. Czy to kwestia za małego rozmiaru? Niekoniecznie. Często odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest sam fason. W końcu każda z nas ma nieco inną stopę. Chcesz wiedzieć, jak rozchodzić szpilki, by przechodzić cały dzień lub przetańczyć całą noc? Podpowiadamy kilka bezpiecznych sposobów na niewygodne buty!
Jak rozchodzić nowe szpilki? Oto sprawdzone sposoby
Jak rozciągnąć za małe szpilki? Na to pytanie istnieje wiele odpowiedzi. Kluczowa jest jednak kwestia, z jakiego materiału zostały wykonane Twoje nowe buty. Najłatwiej jest oczywiście wtedy, gdy obuwie zrobiono ze skóry naturalnej. Materiał ten może łatwo rozciągnąć się w trakcie chodzenia. Inaczej jest jednak w przypadku butów z tworzyw syntetycznych. Jak wtedy rozejść nowe buty? Użyj grubych skarpet. To jeden z najstarszych i najpopularniejszych sposobów na rozchodzenie szpilek. Zanim jednak założysz je na stopy, zmocz delikatnie wodą. Następnie przymierz szpilki i zrób w nich spacer po mieszkaniu. Czynność powtórz kilka razy. Buty z pewnością się trochę rozciągną.
Kolejną opcją jest zamrażarka. Zanim jednak włożysz do niej nowe szpilki. Do plastikowego woreczka wlej wody. Taką „wkładkę” umieść w bucie, a następie pozostaw w zamrażarce na kilka godzin. Co dzięki temu uzyskasz? Zamrożona woda zyska objętość, a to z kolei sprawi, że materiał w bucie trochę się rozciągnie. Trzecia metoda? Zastosowanie pary wodnej. Jak? Zacznij od zagotowania garnka wody. Później przez parę minut trzymaj nad nim szpilki. Następnie załóż buty i przejdź się w nich parokrotnie po domu. Wilgotna i ciepła skóra na pewno się rozejdzie, a ty szybko zapomnisz, że ów perełki kiedykolwiek przyniosły Ci ból.
Nie odpowiadają Ci powyższe metody? Postaw na bardziej alternatywne rozwiązanie i użyj… młotka. Popukaj kilkakrotnie narzędziem w piętę szpilki (od środka buta). Uważaj tylko, gdy Twoje obuwie wykonano ze sztucznego tworzywa. Może ono wówczas popękać. Dlatego zanim użyjesz młotka, przyłóż cienką szmatkę. Przy rozchodzeniu szpilek pomocne będą również specjalne spray’e czy pianki. Preparaty te stworzono, by skóra buta była bardziej podatna na przekształcenia, a co za tym idzie, łatwiej dopasowała się do Twojej stopy. Jeśli nie jesteś zwolenniczką domowych sposobów na rozchodzenie szpilek, zanieś swój ukochany model do szewca.
Jak rozchodzić szpilki w palcach? Niezbędna będzie gazeta lub grube skarpety
Niezawodne okażą się tutaj skarpety lub gazeta. Niezależnie od tego, co wybierzesz, zwiń papier lub materiał w kulki, a następnie wepchnij do czubka szpilki i zostaw w bucie przez całą noc. Czynność powtórz kilka razy. Dla wzmocnienia efektu możesz wcześniej namoczyć „wkładki” alkoholem. Zwróć tylko uwagę, czy wnętrze obuwia nie jest jasne, ponieważ tak nasączona gazeta może pofarbować wkładkę.