Lekcja stylu.

lekcja stylu infografika

Marilyn Monroe, Annę Wintour, Coco Chanel oraz Kate Moss łączy jedno – niesamowite wyczucie stylu. Sprawdź, jakie wskazówki najważniejszych ikon światowej mody możesz przemycić we własnym looku. Dzięki naszej infografice szybko odrobisz swoją lekcję stylu, a egzamin końcowy zdasz na 5!

lekcja stylu infografika

Podziwiamy je na ekranie, scenie czy wybiegu. I choć trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, ikony mody dały nam lekcje stylu, które aktualne są po dziś dzień. Oto 10 najcenniejszych, których powinna się trzymać każda it-girl.

Coco Chanel

Nie wiesz, co na siebie włożyć? Ta francuska projektantka dała nam najbardziej uniwersalne rozwiązanie. Mała czarna jest dobra na każdą okazję, a w komplecie z perłami da efekt, godny prawdziwej damy.

Marylin Monroe

W jaki sposób można osiągnąć superseksowny look? Ta amerykańska seksbomba na własnym przykładzie udowodniła nam, że nie ma nic gorętszego i bardziej kobiecego, aniżeli czerwone usta. Propozycja ponadczasowa, która niejednemu zakręci w głowie!

Audrey Hepburn

Jesteś fanką minimalizmu? Najlepsze inspiracje dostarczą Ci fotografie tej Brytyjki. Kobiety, która udowodniła, że czerń od stóp po czubek głowy, zakłada nie tylko człowiek „z nocnej straży”, lecz także symbol seksu.

Twiggy

Brytyjska modelka nauczyła nas, że nie tylko długie włosy są seksowne. Chłopięca fryzura i mocno wytuszowane rzęsy to również przepis na sukces.

Jackie Kennedy

Jeśli do tej pory uważałaś, że garsonka to nudna opcja, rzuć tylko okiem na outfity Jackie O. Była Pierwsza Dama Stanów Zjednoczonych już dawno pokazała nam, że komplety były, są i będą na topie!  

Lady Diana

To, że miks klasyki z nowoczesnością zawsze się obroni, wiemy właśnie od niej. Zresztą najlepszym dowodem, potwierdzającym tę tezę, jest fakt, że dziś to jej looki sprzed prawie 30 lat odtwarzamy najchętniej.

Kate Moss

Drapieżny styl zarezerwowany jest wyłącznie dla gwiazd estrady? Nic z tych rzeczy. Ta brytyjska top-modelka uczy nas, jak może wyglądać stylowa buntowniczka.

Anna Wintour

Naczelna amerykańskiego magazynu Vogue dała nam lekcję, że bawić się trendami można niezależnie od wieku. Dziennikarka pokazała też, że można przejść przez życie z jedną, dobrą fryzurą.

Carrie Bradshaw

Choć jest fikcyjną postacią, na modzie zna się jak mało kto. Dzięki bohaterce „Seksu w Wielkim Mieście” wiemy, że diabeł tkwi w szczegółach, a kluczowe w każdej stylizacji są zjawiskowe buty.

Kate Middleton

Założenie tej samej sukienki na kilka różnych okazji jest niestylowe? Według wielu gwiazd tak. Księżna Kate nauczyła nas jednak, że w jednej kreacji można zachwycić kilkakrotnie. Podobnie zresztą jak i ubraniami z sieciówek, łącząc je z dodatkami od projektantów.