Jak składać koszulki? Poznaj najlepsze sposoby!

jak złożyć koszulkę

Bałagan w szafie potrafi zepsuć nawet najlepszy humor, zwłaszcza kiedy się śpieszysz. Na pewno miałaś kiedyś sytuację, kiedy nie mogłaś znaleźć ulubionego T-shirtu na półce, mimo że idealnie pasowałby do stylizacji. Być może kiedyś myślałaś nawet, że go zgubiłaś, jednak po gruntownych przeszukaniach okazało się, że był zakopany na dnie szafy. Składanie koszulek jest rozwiązaniem, które pozwoli Ci ograniczyć nerwy i szybko przygotować outfity każdego dnia. W naszym artykule znajdziesz najbardziej efektywne metody. Pomożemy Ci również, jeśli jesteś perfekcjonistką i szukasz co raz to nowych sposobów na uporządkowanie garderoby.

Jak szybko złożyć koszulkę, żeby się nie gniotła?

Pognieciona koszulka może sprawić, że cała stylizacja zamiast szykownego looku nabierze niechlujności. Dlatego bardzo pomocne jest, kiedy znasz sposoby na szybkie składanie koszulki. Jakie są najpopularniejsze? Przede wszystkim te najszybsze i najprostsze. Złóż koszulkę symetrycznie na pół, łącząc rękawki. Zawiń je do środka, a następnie złóż jeszcze raz – tym razem wzdłuż długości. Pamiętaj, aby na każdym etapie sprawdzać, czy w którymś miejscu nie powstały zagniecenia! Zastanawiasz się, jak składać koszulki z kołnierzykiem, czyli popularne polo? Mamy dobre wieści – bardzo podobnie! Możesz składać je tak, jak zwykły T-shirt, pamiętaj jednak, aby zapiąć wszystkie guziki i wywinąć kołnierzyk do góry.

Jak szybko składać koszulki? Niezwykle popularna w ostatnich latach stała się metoda japońska, która, opanowana do perfekcji, pozwala na złożenie koszulki w (podobno) 3 sekundy! Jak to zrobić? Zacznij od najważniejszego punktu, czyli połóż koszulkę na gładkiej powierzchni i wyrównaj wszelkie fałdki. Następnie złap ją przy górnej krawędzi, na około ¼ szerokości lewą ręką, a prawą mniej więcej w połowie. Ten chwyt powinien przypominać uszczypnięcie. Przypilnuj, aby złapać w równoległych miejscach – to bardzo ważne. Następnie płasko przesuń lewą rękę pod prawą, zgodnie z ruchem wskazówek zegara – koszulka wtedy wygląda na zgniecioną. Teraz jednak następuje moment kulminacyjny – prawej ręki nie odrywaj, natomiast lewą rękę przełóż i złap za dolną krawędź koszulki – również na ¼ szerokości. Podnieś ubranie i, trzymając mocno, lekko potrząśnij, aby zniwelować wszelkie ewentualnie nierówności. Połóż i złóż koszulkę na pół. To wszystko! Być może składanie T-shirtu jednym ruchem jest dla Ciebie i opanujesz tę umiejętność do perfekcji?

Jak składać bluzki z długim rękawem?

W przypadku bluzki z długim rękawem najlepszym sposobem będzie ten (prawdopodobnie) najpopularniejszy. Zacznij od położenia jej na płaskiej powierzchni, po czym zagnij obydwa boki (które stanowią około ¼ szerokości) do środka. Rękawy złóż podobnie – w harmonijkę. Następnie zegnij bluzkę w połowie do dołu i złóż w prostokąt. I gotowe!

Jak składać koszulki do walizki?

Zanim odpowiemy jak składać koszulki, żeby się nie pogniotły podczas podróży, musimy wspomnieć o istotnej kwestii, która pomoże Ci przy pakowaniu się. Zasada numer jeden: nie bierz rzeczy, których nie potrzebujesz! Zanim zaczniesz kompletować garderobę na wyjazd, dokładnie przemyśl, w czym będziesz chodzić. Postaraj się zabrać uniwersalne ubrania, które łatwo dopasują się do outfitów w różnych stylach. T-shirt w odcieniu bieli, czerni lub szarości to idealny przykład! No dobrze, ale jak składać T-shirt, żeby się nie pogniótł? Zyskującym na popularności sposobem jest wkładanie ubrań do worków próżniowych, z których wysysane jest powietrze. Dzięki temu koszulki zajmują znacznie mniej miejsca. Inna metoda to rolowanie – rękawy złóż do środka, a następnie zroluj koszulkę, zamiast składać w kostkę. Znacznie ograniczy to powstawanie zagnieceń. Tak samo możesz postąpić z innymi ubraniami, na przykład swetrami czy spodniami. A jaki jest najprostszy sposób? Prawdopodobnie najbardziej intuicyjny – jeśli wielkość Twojej walizki na to pozwala, po prostu układaj koszulki płasko, jedna na drugiej! W tym przypadku nie musisz nawet zastanawiać się, jak je składać. Pamiętaj jednak, że powinny leżeć na płaskiej, możliwie jak najbardziej gładkiej powierzchni.

jak złożyć koszulkę

Tutaj sprawdzisz, jaki jest najlepszy sposób na składanie spodni.