Jak naprawić popękaną torebkę? Poznaj sprawdzone metody!

popękana torebka

Twoja torebka uległa zniszczeniu, pojawiły się na niej przetarcia i rysy. Nie musisz jej wyrzucać – wystarczy ją naprawić! Zastanawiasz się, jak odnowić skórę torebki? Gdzie ją naprawić? Jak usunąć rysy z lakierowanej torebki? Bez obaw, poniżej znajdziesz krótki poradnik, w którym zdradzamy Ci sprawdzone sposoby naprawy zniszczonych torebek. Musisz je poznać!

Jak naprawić zniszczoną torebkę? Podpowiadamy!

Z pewnością każda kobieta ma w swojej szafie ulubioną – choć starą i zniszczoną – torebkę, z którą trudno się rozstać. Przetarcia czy rysy nie oznaczają jednak, że musisz wyrzucać swój ulubiony model. Naprawa skórzanej torebki nie jest najłatwiejsza, ale nie niemożliwa! Możesz skorzystać z usług profesjonalisty, specjalnego środka – renowatora do skór albo wykorzystać swoją kreatywność. Jak odnowić skórzaną torebkę? O tym w dalszej części artykułu!

Czy można naprawić przetartą skórę? Odpowiadamy!

Częste użytkowanie ulubionej torebki wiąże się z przetarciami, które najczęściej pojawiają się na rogach torebki czy na rączkach. Taka torebka traci swój urok, nie oznacza to, że musisz się jej pozbyć – możesz ją odnowić! Zastanawiasz się, jak to zrobić? Możesz oddać swoją torebkę do kaletnika – fachowca, który zajmuje się wyrobem i naprawą galanterii skórzanej. Kaletnik ma odpowiednie środki, by odnowić Twoją ulubioną torebkę. Jeżeli jednak przetarcia są duże, nawet kaletnik może nie poradzić sobie z odrestaurowaniem Twojej torebki. Co wtedy zrobić? Możesz zdecydować się na naszycie w miejscu przetarcia kawałka skóry. Dasz swojej torebce nowe życie i wpiszesz się w ekologiczny trend. Czego chcieć więcej!

Jak usunąć rysy na torebce? Sprawdź!

Na Twojej torebce pojawiły się rysy – znamy ten problem. Rysy szczególnie widoczne są na ciemnych skórach – czarnych lub brązowych. Jeżeli rysa na Twojej torebce nie jest głęboka, możesz zakamuflować ją, używając profesjonalnej farby tonującej, dzięki czemu różnice w odcieniu skóry znikną. Pamiętaj, że w przypadku lakierowanej skóry, musisz ją później nabłyszczyć. Z głębszymi rysami warto udać się do kaletnika, który pomoże w pozbyciu się nieestetycznych uszkodzeń. Jeżeli jednak okaże się, że naprawa przewyższy koszt torebki, możesz wykazać się kreatywnością. Użyj modnych naszywek, ćwieków, dżetów czy cyrkonii, aby ukryć powstałe rysy. Twoja torebka zyska na oryginalności, a rzeczy „homemade” są teraz w cenie. Dodatkowo będziesz miała pewność, że Twoja torebka jest niepowtarzalna.

Torebka to dodatek, który towarzyszy kobietom każdego dnia. Zniszczenia to jednak niejedyny problem, z jakim zmagają się kobiety. Na torebkach mogą pojawić się też zagniecenia. Zastanawiasz się, jak wyprostować torebkę? Zapoznaj się z naszym kolejnym wpisem. Znajdziesz tam kilka sposobów na usunięcie zagnieceń – musisz je poznać!