Czerwone męskie trampki, czyli stylizacja nie dla każdego?

„Czy czerwone buty to już przesada?” – to pytanie z pewnością zadało sobie wielu mężczyzn. I trudno się temu dziwić. Wszyscy przywykli do damskiego obuwia w zdecydowanych kolorach, czyżby zatem postępująca liberalizacja mody ominęła panów? Nic z tych rzeczy! W dzisiejszych czasach na pewno nie ma już nic niestosownego w noszeniu czerwonych trampek przez mężczyznę. Masz ochotę na powiew świeżości w swojej garderobie? Stosując się do kilku prostych zasad możesz sprawić, że wspomniane trampki będą wyglądały na Tobie znakomicie. Sprawdź, do czego nosić czerwone trampki męskie!

Do czego nie pasują męskie czerwone trampki?

W pierwszej kolejności musimy odpowiedzieć na inne pytanie – jak się powinno nosić czerwone trampki? Na pewno nie jest to obuwie przeznaczone do oficjalnych stylizacji, nie sprawdzi się ono w połączeniu ani z bardzo elegancką koszulą, ani ze spodniami zaprasowanymi w kant. Zanim odpowiemy sobie na postawione pytanie musimy określić, czego nie nosić do takich butów. Wspomniane czerwone trampki będą prawdopodobnie główną i najbardziej wyróżniającą się częścią naszego ubioru. Powinniśmy ustrzegać się przed zakładaniem innych tak charakterystycznych elementów. Wykluczone jest założenie do nich czerwonej bluzy, podkoszulki, spodni, a nawet czapki. Więc z czym czerwone trampki nosić?

Co pasuje do czerwonych trampek?

W stylizacji z czerwonymi trampkami znakomicie sprawdzą się ubraniach w kolorach mało dominujących. Musimy sprawić, że buty będą jedynym wyróżniającym się elementem naszej stylizacji. Dobrze w takiej sytuacji sprawdzą się kolory stonowane, takie jak czarny, szary, granatowy czy nawet biały. Minimalizm w kolorystyce pozostałych ciuchów jest tutaj kluczowy. Jeżeli chcesz się przekonać że tak jest, to spróbuj zestawić wiele przyciągających wzrok części garderoby. Uwierz mi, nie będziesz próbował więcej niż raz. Dochodzimy do najważniejszego wniosku – zarówno wybór czerwonych butów, jak i wszystkich pozostałych elementów stylizacji musi być przemyślany.

Czerwone trampki– jeden kolor, różne odcienie

Dotychczas mówiąc o kolorze czerwonym pominęliśmy stopień nasycenia barwą. I tu dochodzimy do kolejnej istotnej kwestii: trampki w kolorze bordowym lub ciemnoczerwonym nie zwrócą na siebie uwagi tak mocno i nie będą wyróżniać się na tle innych ciemnych kolorów tak bardzo, jak odcienie jaśniejsze i bardziej jaskrawe. Buty w bardziej stonowanej kolorystyce możemy dostrzec na ulicy każdego dnia i nie budzą one w nas ani niechęci, ani poczucia dysharmonii.