Top 5 najlepszych blogów modowych

Z pewnością każda osoba, która bacznie śledzi trendy, zna polskie blogerki modowe. Julia Kuczyńska (Maffashion), Jessica Mercedes Kirschner (Jemerced), Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl), Kasia Tusk (Make life easier), Eliza Wydrych (Fashionelka), Karolina Ościk-Alama (Cajmel) – to dziewczyny, które już dawno ze swojej pasji uczyniły biznes i robią nierzadko międzynarodowe kariery. Wiele z nich poszerzyło zakres swojej działalności, bierze udział w kampaniach reklamowych, tworzy relacje z pokazów mody, a ich blogi stały się prawdziwymi modowymi portalami. Jednak czy znamy top 5 najlepszych blogów modowych na świecie? Przedstawiamy najpopularniejsze zagraniczne blogerki modowe.

Chiara Ferragni – blog The Blonde Salad

Chiara Ferragni to 31-letnia Włoszka, która mieszka w Los Angeles. Na swoim koncie ma kilka tytułów najbardziej wpływowej blogerki modowej świata. Pisanie swojego bloga rozpoczęła w 2009 roku. W zaledwie dwa lata udało się jej przyciągnąć 12 milionów użytkowników miesięcznie. To właśnie w 2011 roku magazyn Vogue okrzyknął Chiarę najpopularniejszą wschodzącą blogerką. Obecnie na samym Instagramie blogerkę śledzi 16,3 miliona obserwatorów. Na największą część jej dochodów składają się wpływy z jej własnej linii obuwia – Chiara Ferragni Collection – która jest sprzedawana w ponad 300 sklepach na całym świecie. Ferragni współpracowała z takimi markami jak Dior,  Louis Vuitton, Max Mara, Chanel, Tommy Hilfiger, Guess.

Top 5 najlepszych blogów modowych
https://www.theblondesalad.com/

Aimee Song – blog Song Of Style

Aimee Song, oprócz tego, że prowadzi regularnie swojego bloga, pracuje w swoim wyuczonym zawodzie. Jest dyplomowaną projektantką wnętrz, która zajmuje się prężnie działającą firmą w tej branży. Jest jednak znacznie bardziej rozpoznawalna jako autorka modowego bloga Song of Style, na którym możemy znaleźć jej różnorodne stylizacje w kalifornijskim stylu. Aimee wypuściła na rynek także swoją kolekcję ubrań oraz biżuterii. W Polsce jest także znana za sprawą bestsellerowej książki “Pokaż swój styl”.

Top 5 najlepszych blogów modowych
http://www.songofstyle.com

Kristina Bazan – blog Kayture

Kristina Bazan urodziła się w 1993 roku na Białorusi, jednak bardzo szybko wyemigrowała wraz z rodziną do USA, by ostatecznie zamieszkać w Szwajcarii, gdzie mieszka do dziś. Bloga o nazwie Kayture założyła w 2011 roku. Przyciągnął on czytelników głównie z uwagi na przepięknie edytowane fotografie. Nie ulega wątpliwości, że jak magnes działają także uroda Kristiny i jej wyczucie stylu, które jest doceniane przez największe domy mody, m.in. Dior, Balmain, Louis Vuitton czy Valentino. Kristina może się także pochwalić kontraktem z marką  L’Oreal Paris. Jak głoszą plotki, opiewał on na sumę siedmiocyfrową.

Top 5 najlepszych blogów modowych
https://www.kayture.com

Julia Engel – blog Gal Meets Glam

Julia swojego bloga założyła w 2011 roku, gdy była jeszcze na studiach. Zaledwie dwa lata później prowadzenie bloga stało się dla niej pracą na pełen etat. Gal Meets Glam to nie tylko blog modowy, ale przede wszystkim lifestyle’owy. Znajdziemy na nim porady dotyczące mody, urody, podróży czy dekoracji wnętrz. Znakiem rozpoznawczym Julii jest elegancki, kobiecy styl. Za zdjęcia odpowiedzialny jest mąż blogerki.

Top 5 najlepszych blogów modowych
https://galmeetsglam.com/

Wendy Nguyen – blog Wendy’s Lookbook

Wendy Nguyen to blogerka pochodząca z miasta aniołów. Kobieta działa prężnie w serwisie YouTube, gdzie śledzi są prawie 700 tysięcy fanów. Sporą popularnością cieszy się filmik, w którym Wendy pokazała 25 sposobów na wiązanie apaszki. Najlepsze filmy o modzie, które są publikowane właśnie w YouTube znajdziecie na kanale Wendy! Został on obejrzany ponad 43 miliony razy! Na swoim blogu Wendy’s Lookbook autorka skupia się głównie na prezentowaniu stylizacji. Mimo panującego trendu na rozbudowywanie blogów modowych o sekcje lifestyle’owe, Wendy pozostaje wierna swojemu pierwotnemu założeniu.

Top 5 najlepszych blogów modowych
https://www.wendyslookbook.com