TIPS & TRICKS

Najlepsze sposoby na czyszczenie zamszowych butów

Mimo że zamszowe buty są bardzo eleganckie i szykowne – wielu ludzi z nich rezygnuje. Dzieje się to  ze względu na jedną bardzo ważną przyczynę – trudność  utrzymania ich w czystości. Mnóstwo ludzi uważa, że zamszowe buty wyglądają dobrze tylko i wyłącznie jednego dnia – w dniu ich pierwszego założenia. Przedstawiamy najlepsze sposoby na czyszczenie zamszowych butów! Zobacz jak skutecznie pozbyć się starych plam i jak zapobiegać nowym! Zapraszamy do czytania!

Jak nie prać?

Już wiesz jak prać sportowe obuwie, aby go nie zniszczyć, pora odpowiedzieć sobie na pytanie co z obuwiem zamszowym.  Na początku napiszemy, jakie są błędne metody czyszczenia zamszowych butów. Przede wszystkim unikaj prania obuwia w pralce! Również uważaj na agresywne pranie ręcznie. Zamsz jest delikatnym skórzanym materiałem, który na swojej powierzchni posiada drobne, małe włoski. To one powodują, że materiał jest szorstki w dotyku i trudny w czyszczeniu. Zbyt ostre i nachalne mycie tego obuwia sprawi, że przestrzeń między włoskami nie umyje się dobrze, same włoski ulegną zniszczeniu, a to spowoduje, że na butach pojawią się nieestetyczne wytarte plamy. Zatem jak czyścić zamszowe buty? Sprawdź nasze najlepsze sposoby!

Najlepsze sposoby na czyszczenie zamszowych butów to domowe sposoby

Najlepsze sposoby na czyszczenie zamszowych butówJest wiele domowych, tanich sposobów na czyszczenie zamszowego obuwia. Jednym z nich jest sposób na wytarcie plam najzwyklejszą, białą gumką do ścierania ołówków czy kredek. Przetrzyj delikatnie zabrudzone miejsce i ciesz się czystością butów, nawet po ciężkich zabrudzeniach powstałych z błota!
Drugim domowym sposobem jest zastosowanie skórki od chleba jako szczoteczka do butów. Użyj twardej strony skórki, która idealnie sprawdzi się do czyszczenia suchych i niewielkich zabrudzeń na butach. Naszą trzecią i ostatnią domową propozycją jest użycie mikstury złożonej ze szklanki mleka (około 250 ml) i jednej łyżki sody oczyszczonej. Daną miksturę wklepujemy w buty i czekamy do wyschnięcia. Później za pomocą szczoteczki do mycia rąk lub ściereczki przemiatamy suchą sodę. Po tym zabiegu Twoje zamszowe buty na pewno wrócą do stanu z dnia zakupu.

Produkty do pielęgnacji obuwia zamszowego

Najlepsze sposoby na czyszczenie zamszowych butów? Zacznij od impregnacji! Najbardziej rozpowszechnionym sposobem czyszczenia zamszowych butów jest kupienie specyfiku, który jest przeznaczony jedynie do tego typu obuwia. Najczęściej jest spotykany w formie pianki, którą aplikujemy na nasze buty, a potem szczotkujemy. Ta substancja poradzi sobie z każdym zabrudzeniem, nawet takim, z którym nie pomogły domowe sposoby. Taki produkt znajdziesz w każdym sklepie obuwniczym.

Zapobieganie

Najlepsze sposoby na czyszczenie zamszowych butówJak zapobiegać plamom i zabrudzeniom na zamszowych butach? Najlepiej unikać brzydkich, deszczowych dni, kiedy o to nie trudno. Łatwo powiedzieć – trudniej zrobić. Prostym przykładem jest zakup zimowych zamszowych butów. Łatwo jest wtedy o ich zabrudzenie. I co teraz? Nie zapomnij o odpowiedniej, regularnej impregnacji! Specyfik zawarty w spreju uchroni twoje obuwie przed powstawaniem zabrudzeń. Stosuj go co jakiś czas, a na pewno przyniesie to duże korzyści!

A Ty jak dbasz o swoje zamszowe buty? Stosujesz jakieś inne metody ich czyszczenia? Podziel się z nami swoimi obserwacjami! Jeśli chcesz kupić najmodniejsze zamszowe modele butów, sprawdź nasze propozycje Czarne Zamszowe Mokasyny Surefire lub Czarne Zamszowe Botki Cramp Iron.