Najlepsze filmy o modzie – TOP 10

Wielu z Was – oglądających filmy, interesuje się tematyką Fashion. Z tego względu przygotowaliśmy krótkie zestawienie, w którym znajdziecie najlepszy filmy o modzie. Wybierając je, skupiliśmy się nie tylko na kreatorach mody, ale również modelkach, wydawnictwach modowych, magazynach i pokazach. W tym artykule odkryjecie dotąd nieznane tytuły, obok których nie wypada przejść obojętnie. Zaczynamy! 

Najlepsze filmy o modzie – fascynacja i odkrycie

Kto na bieżąco śledzi świat mody wie, że przez film można zbliżyć się do największych nazwisko przez ekran. Odkrywamy i fascynujemy się biograficznymi dziełami największych projektantów. Sekretne zapiski top modelek? Dlaczego nie! Wielki siat mody wciąga nas wszystkich w tym twórców filmowych. Dzięki nim możemy stworzyć listę top 10 – najlepszych filmów o modzie. Czy znasz je wszystkie?

Numer 1. Gia z Angeliną Jolie

Angelina jest chodzącą Boginią. Fanów jej urody nie brakuje, a i nad talentem aktorskim warto się ukłonić. W filmie GIA w reżyserii Michaela Cristofera, Angelina odgrywa rolę chorej na AIDS modelki. (Za tę rolę otrzymała Złotego Globa!) GIA to historia Gii Carangi, niezależnej i pięknej modelki, której życie było pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji. Wzruszająca i mocna opowieść o tym, jak można mieć wszystko, o czym się marzyło i stracić to, o czym tak często się zapomina. Ta pozycja jest obowiązkowa!

Numer 2 Iris

Jeden z najbardziej pozytywnych tytułów na naszej liście. Tej osoby mamy nadzieję, nie trzeba nikomu przedstawiać. 97-letnia Iris Apfel została modelką, a znana jest przede wszystkim jako kreatorka home designu i wizjonerką. Mało znana produkcja to dokument ukazujący życie ekscentrycznej staruszki, której wigoru może pozazdrościć niejedna młoda kobieta.

Numer 3. Dior i ja

To film dokumentalny, który opowiada początki kariery Rafa Simonsa i jego pierwszej kolekcji. Film pokazuje życie zza kulis. Czy nie jesteś ciekaw, co dzieje się po drugiej stronie, zanim modelki pojawią się na wybiegu? Trud wykonywanej pracy przed pierwszym, najważniejszym wystąpieniem dają niezłego powera motywacyjnego. Piękne kreacje, szczere emocje i sukces, który pokazuje, jak wiele zależy od ciężkiej pracy.

Numer 4. Jak ona to robi?

Szczerze nie znam osoby, która nie kocha SJP. W filmie Jak ona to robi, wciela się w postać wielofunkcyjnej kobiety, która musi połączyć wiele ról. Matka, żona, szefowa działu inwestycji. Wszak tytuł mówi sam za siebie. Idealny przykład dla osób, które mają problem z odpowiednim ubiorem do pracy przy sporym natłoku obowiązków. Lekka, przyjemna komedia na wieczór.

Numer 5. Seks w wielkim mieście

Skoro mowa o SJP to tego tytułu nie mogło zabraknąć na naszej liście, zarówno część 1, jak i 2 zasługują na Wasze zainteresowanie, jeśli dotąd nie mieliście okazji. Kontynuacja kultowego serialu o modzie i życiu w Nowym Jorku. Ciepła i zabawna produkcja, gdzie moda jest kluczowym zagadnieniem. Carrie i jej przyjaciółki to gwarancja niezapomnianego wieczoru pełnego łez wzruszenia, jak i nieustającego śmiechu.

Numer 6. Coco Chanel

Ikona Mody. Kobieta, która zrewolucjonizowała świat mody za sprawą swoich pomysłów. Słynne małe czarne sukienki, spodnie dzwony czy dzianinowe kostiumy. W głównej roli wystąpiła Audrey Tautou, która skradła nasze serce w filmie Amelia. Film w reżyserii Anne Fontaine nie porusza trudnych wątków z życia Coco. Jedynie opowiada historię jej miłości, która inspirowała do tworzenia nietuzinkowych rzeczy.

Numer 7. Projektantka

Dla osób, które uważają, że Kate Winslet jest aktorką jednego tytułu, polecamy film Projektantka. KOSTIUMY! To one odgrywają kluczową rolę w filmie. W filmie Kate wciela się w postać znakomitej projektantki, dotąd pracującej w paryskich domach mody, która powraca w rodzinne strony. Szukająca zemsty na ludziach z przeszłości poznaje miłość swojego życia. Wyobraźcie sobie wielką kreatorkę stylu chcącą zrewolucjonizować mieszkańców małego miasteczka.

Numer 8. Kwiat Pustyni

Wyjątkowa historia Waris Dirie. Pochodząca z Somalii dziewczyna staje się gwiazdą świata mody. Historia trudna, mocna poruszająca, jednakże pokazujące, że niemożliwe nie istnieje.

Numer 9. Yves Saint-Laurent

Produkcja francusko – belgijska ukazująca początki kariery młodego wizjonera. Jego kolekcje i prekursorskie pomysły sprawiły, że świat mody zmienił się nie do poznania. W filmie dostrzegamy wzloty i upadki, liczne pokazy i świadome budowanie poprzez upór swojej ścieżki do sławy.

Numer 10. Diabeł ubiera się u Prady

Nie mogło być inaczej. Ten film musiał zamknąć nasze zestawienie. Meryl Streep i Anne Hathaway to duet nie do przebicia. Meryl w roli szefowej wielkiego magazynu Runway i jej asystentka, którą ogrywa Anne. Walka takich żywiołów na ekranie to czysta przyjemność. Ambicje kontra diaboliczne podejście. Urok i sympatia, kontra postrach i obojętność. Historia nie do opisania. Do obejrzenia!

Bonusowa i obowiązkowa pozycja na zakończenie naszego podsumowania, którą musisz zobaczyć, to film McQueen. Historia kontrowersyjnego wizjonera Aleksandra McQueena. Od londyńskiej biedy na salony warte miliony dolarów. Niezwykle utalentowany człowiek, który wyznawał, że jego pokazy to Sex, drugs and rock n’roll.