Czego nie wiesz o Narodzinach Gwiazdy?

Kto z Was nie słyszał o Narodzinach Gwiazdy, powinien natychmiast wybrać się do kina. To Titanic naszych czasów. Zjawiskowa Lady Gaga i Bradley Cooper to mieszanka wybuchowa. Emocje, które towarzyszą oglądaniu tego muzycznego dzieła, przyprawiają o zawrót głowy. Czego nie wiesz o Narodzinach Gwiazdy? W naszym artykule zdradzamy najważniejsze i najciekawsze informacje z produkcji! Sprawdźcie sami!

Czego nie wiesz o Narodzinach Gwiazdy? Muzyka na żywo!

Narodziny gwiazdy muzyka

Nie wierzysz? Sama Lady Gaga namówiła Bradleya Coopera do tego, by w czasie kręcenia scen śpiewać na żywo. Skąd taki pomysł, skoro wiele scen filmowych wymaga dubli, co dopiero gra aktorska + śpiew bez playbacku? Lady Gaga przekonała reżysera, twierdząc że nie lubi oglądać filmów, w których aktorzy śpiewają z playbacku, a ich głosy i ruch warg jest źle zsynchronizowany.

Koncerty na żywo bez użycia green boxa!

Tak! Część scen dużego koncertu była nagrywana na festiwalu Coachella w 2017 roku, gdzie Lady Gaga była główną kobiecą gwiazdą imprezy. Najwierniejsi fani piosenkarki zapłacili bagatela dziesięć tysięcy dolarów, aby móc oglądać sceny, które były kręcone do filmu. Mało tego, przed wejściem na arenę – uczestnikom imprezy zabierano urządzenia nagrywające. Wszystko po to, by przed premierą żaden materiał nie wyciekł do sieci. Pomyślcie tylko, ile trwał ten plan!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=bo_efYhYU2A[/embedyt]

I’ll never love again zaśpiewane tylko raz!

Gaga zaśpiewała finalną piosenkę tylko raz! 30 minut przed nakręceniem sceny finałowej otrzymała telefon z wiadomością o tym, że jej najlepsza przyjaciółka Sonja umiera. Lady Gaga opuściła plan filmowy i pojechała do szpitala. Spóźniła się 15 minut. Położyła się na łóżku obok przyjaciółki, jej męża i psa. Tylko w taki sposób mogła się pożegnać. Po powrocie na plan Bradley prosił, by spróbowała zaśpiewać tylko raz. Ten jeden raz wystarczył, a Gaga ten moment zapamięta do końca życia.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=52nfjRzIaj8[/embedyt]

Inna obsada już od 2011!

Wstępne rozmowy nad czwartym remakiem Narodzin Gwiazd były planowane na rok 2011, a główną rolę kobiecą miała zagrać Beyonce. Plany ciążowe artystki odłożyły jednak film na bok. Rozmowy do głównej roli męskiej były prowadzone z Christianem Balem, Leonardem DiCaprio, Tomem Cruisem, Willem Smithem i Johnnym Deppem. Pomysł na remake w rękach Coopera pojawił się w 2014 roku, kiedy kręcił Snajpera. Już wtedy z Gagą nakręcili pierwszą wspólną scenę. Warner Bross był zachwycony chemią między artystami. Wtedy padł tak naprawdę pierwszy klaps…

Ciekawostki z planu – tego nie dowiecie się z ekranu

Lady Gaga Narodziny Gwiazdy

Czego nie wiesz o narodzinach Gwiazdy po przeczytaniu naszego wpisu? Zdjęcia do filmu trwały ponad program, bo aż 42 dni. Większość scen z udziałem drag queen były improwizowane i odgrywane poza założonym scenariuszem. Cooperowi tak bardzo się spodobały, że postanowił je zachować w oryginalnej formie. Bradley Cooper na potrzeby filmu przez rok pobierał lekcje gry na gitarze u syna Williego Nelsona – Lukasa. Bradley Cooper codziennie był spryskiwany przed zdjęciami sztuczną opalenizną i metanolem wokół oczu. Wszystko po to, by stworzyć wiarygodny obraz frontmana rockowego bandu. Jest co najmniej 5 rzeczy, których nie wiesz o Lady Gadze, a jedną z nich jest to, że w trakcie sceny, kiedy wychodzi z pracy, śpiewa utwór z Czarnoksiężnika z Krainy Oz. Jest to hołd złożony dla Dorotki, którą grała Judy Garland , a która w 1954 roku wcieliła się w główną bohaterkę Narodzin Gwiazdy.

Przekonaliśmy Cię? To odpowiedni moment, by obejrzeć Narodziny Gwiazdy! Zapraszamy do kin!