5 rzeczy, których nie wiesz o Lady Gadze

Lady Gaga bez dwóch zdań jest jedną z najbardziej popularnych artystek muzyki POP na świecie. Talent, charyzma, konsekwencja w działaniu i upartość w dążeniu do celu sprawiły, że jej muzykę pokochały miliony osób. W ciągu roku stała się dodatkowo jedną z topowych aktorek w Hollywood. Wszystko za sprawą A Star is Born. Film zdobył Złoty Glob w kategorii filmowy soundtrack, a utwór Shallow jest puszczany w niemalże wszystkich rozgłośniach radiowych. Bagatelizując negatywną krytykę – przyznajemy Gadze tytuł Ikony. Przy tej okazji pokazujemy 5 rzeczy, których nie wiesz o Lady Gadze.

1. Skąd pseudonim?

Lady Gaga zawdzięcza swój pseudonim najbliższym. Początkiem roku 2000 Gaga występowała na scenie pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem. Stefani Joanne Angelina Germanotta. Wtedy też założyła swój pierwszy band Stefani Germanotta Band – w skrócie SGBand. Momentem przełomowym była dyskografia kultowego i legendarnego zespołu QUEEN. Po odsłuchaniu utworu Radio Ga Ga, Stefani zrozumiała, że to numer, który opisuje jej osobowość z każdej strony. Wtedy właśnie powstała Lady Gaga.

2. Muzyka przede wszystkim – 5 rzeczy, których nie wiesz o Lady Gadze

Gaga była niespokojną duszą – potrzebowała ujścia dla swoich artystycznych działań. Bardzo szybko porzuciła studia na New York University, aby realizować swoją pasję w pełnym wymiarze godzin. Już wtedy miała krótki flirt z aktorstwem. W wieku 15 lat odegrała epizod w Rodzinie Soprano.

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=QrainCFg9BU[/embedyt]

Mało tego, Lady Gaga wystąpiła również w filmie Sin City, a o jej kultowym epizodzie w American Horror Story mówią wszyscy do dziś. Kto z Was nie słyszał o dokumencie Gaga: Five Foot Two. Film dokumentalny, który miał swoją premierę na Netflixie, zyskał spore grono fanów.

3. Skandaliczne występy Gagi – co na to jej rodzice?

Lady Gaga rodzice

O początkach kariery Gagi wiele osób chciałoby zapomnieć, w tym i jej rodzice. Podczas pierwszego oficjalnego występu miała na sobie bikini z lamparcim printem, falbanką oraz  cekinowym pasem. Do tego babcine majtki – czy może być gorzej? Jej ojciec, który towarzyszył jej podczas pierwszego koncertu, był zaniepokojony, zszokowany, ale dumny, bo zauważył w niej Gwiazdę Wielkiego Formatu. Matka z kolei myślała, że jej córka postradała zmysły.

4. Just Dance – utwór, który powstał w 10 minut!

Tyle czasu potrzebowała Lady (tak lubi, jak się do niej zwracają) na stworzenie singla Just Dance. Siedziała u swojego producenta i na kolanie szkicowała kolejne wersety numeru, który już za chwilę rozbrzmiał we wszystkich radiach. Początkowo jednak nikt nie kwapił się, by puścić go choćby w debiutach. Mówiono, że ten utwór brzmi gorzej od tego, co proponuje Katy Perry. Szybko ten los się odwrócił… Co jeszcze jest na liście 5 rzeczy, których nie wiesz o Lady Gadze?

5. Rewolucyjne perfumy Gagi

Lady Gaga perfumy

O tych perfumach mówią wszyscy, bo Gaga przesuwa granice. Kiedy po raz pierwszy powiedziała dyrektorowi Coty o perfumach Fame, zaniemówił. Czarne perfumy, które po rozpyleniu mają być przezroczyste? To absurd. Szybko jednak naukowcy opracowali miksturę, która jest ciekła i czarna. To jeden z najbardziej innowacyjnych momentów w branży perfum od ponad 20 lat. Lady Gaga koncertuje, pojawia się na premierach filmowych, na eventach prezentujących kosmetyki sygnowane jej wizerunkiem, ciągle inspiruje modowo. Jeśli kochasz podróże tak jak ona, sprawdź 11 sposobów na tanie podróżowanie.

Reasumując, nasuwa się jedno pytanie – czy królowa, Lady, Lady Gaga lub jak mówią do niej najbliżsi Stefani, osiągnie w tym roku jeszcze większy sukces? Czy ten rok będzie rokiem Gagi? Mamy nadzieję! Tymczasem pozostaje nam zaprosić Was do kina na film z jej udziałem. A może już go widzieliście? Koniecznie sprawdźcie ciekawostki o „Narodzinach Gwiazdy„!

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=bo_efYhYU2A[/embedyt]